DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitimle Mimarlık Lisans Tamamlama

Mimarlık, son yılların gözde mesleklerinden biri olup prestijli konumunu gelecekte de sürdürmesi beklenmektedir. Mimarlar; hayatımızın her alanında bulunduğumuz mekanların iç ve dış tasarımında en kritik rolü oynayan meslek gruplarından biridir. İyi mimari örnekleri, bir şehrin değerini artırması açısından da çok önemlidir. Bu prestijli niteliğinden dolayı Mimarlık bölümleri çoğu zaman yüksek puanlarla öğrenci kabul etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinde sunulan iki yıllık ön lisans programlarının bazılarından mezun olanların dört yıllık Mimarlık bölümlerine geçiş hakkı bulunmaktadır. İnşaat Teknikerliği ön lisans bölümünde okuyanlar eğitimlerinin sonunda Dikey Geçiş Sınavından yeterli puanı alarak dört yıllık mühendislik fakültelerinin Mimarlık bölümlerinde okumaya devam edebilirler. Buna lisans tamamlama süreci denir.

Kısa adıyla DGS olarak bilinen Dikey Geçiş Sınavı, her yıl yüzbinlerce adayın lisans tamamlama için rekabet ettiği ve pek azının dilediği bölüme yerleşme fırsatı bulduğu zorlu bir süreçtir. Bu nedenle istediği bölüme yerleşemeyen pek çok kişi hayallerine veda etmekte veya ertelemek zorunda kalarak zaman kaybı yahut maddi kayıplar yaşamaktadır. Ancak ön lisans eğitimi alıp Mimarlık alanında lisans tamamlama yapmak istiyorsanız, DGS tek şansınız değil! DGS’ye girmeden lisans tamamlama yapabilirsiniz, üstelik bulunduğunuz şehirden, işinizden ve sevdiklerinizden ayrılmadan!

Son yıllarda hızla gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği bir imkân olan uzaktan eğitimle yurtdışında lisans tamamlama yapabilirsiniz. Uzaktan eğitim konseptinde derslere uzaktan sağlanan çevrimiçi materyallerle kendi inisiyatifinizde devam etmeniz beklenir, sadece yılda iki kez sınavlara girmek amacıyla üniversitede bulunursunuz. Uzaktan eğitimle mimarlık alanında lisans tamamlama yapabileceğiniz kaliteli yurtdışı üniversitelerden biri, Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir.

Avrupa’nın Türk eğitim müfredatına paralel ve Türkçe eğitim veren tek üniversitesi olma özelliğini elinde bulunduran Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Balkanların şirin ve güzel ülkesi Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunur. Gostivar, Türkçenin yoğun konuşulduğu bir şehirdir. Ayrıca çok uygun yaşam maliyetleri nedeniyle yılda iki kez sınavlara girmek için Makedonya’ya gittiğinizde çok az harcama yaparak konforlu konaklama imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih ettiğinizde, DGS puanınız ne olursa olsun derslerinizi saydırarak lisans tamamlama yapabilirsiniz. Ayrıca, ülkemizdeki döviz kuru dalgalanmalarına karşı güzel bir duruş sergileyen Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencilerine %15 oranında indirim uygulamaya başlamıştır. Bu da UVÜ’yü tercih sebebi kılan avantajlardan biridir.

Mimarlık alanında lisans tamamlama hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Uzman ekibimiz tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır. Acele edin, kontenjanlarımız dolmadan iletişime geçin!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız