DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Uzaktan Eğitimle Mimarlık Okumak Mümkün Mü?

Sadece günümüzün değil, tarihin de en eski ve en gözde mesleklerinden biri olan mimarlık, prestijini her zaman koruyan ve önemini hiçbir zaman yitirmeyen en önemli disiplinlerden biridir. Uygarlığın yerleşik hayatla başladığı düşünüldüğünde, mimari eserler ve mimarlar her zaman toplumların değişen ihtiyaçlarına yanıt vermenin yanı sıra kentlere kattıkları estetik değer sayesinde de son derece kilit bir rol üstlenmektedir.

Ülkemizde mimarlık eğitimi, genellikle üniversite sınavından yüksek bir puan almayı gerektiren 4 yıllık mimarlık fakültelerinde verilmektedir. Üniversite sınavına her yıl milyonlarca öğrenci adayının katıldığı ve mimarlık fakültelerinin popülerliği göz önüne alındığında, bu alanda ciddi bir rekabet yaşanmakta ve mimar olma hayali kuran pek çok kişi hayallerine veda etmek zorunda kalmakta ya da sınava tekrar hazırlanarak ciddi bir vakit ve nakit kaybı yaşamaktadır.

Bunun yanı sıra, mimarlık okumak istemekle birlikte bulundukları şehirden, işinden veya sevdiklerinden ayrılmak istemeyen yahut iş hayatı nedeniyle üniversiteye gitmeye vakit bulamayan kişiler de bulunmaktadır. Bu gibi nedenlerle mimarlık hayalinden vazgeçmek veya ertelemek zorunda kalanlar için güzel bir teklifimiz var: Uzaktan eğitimle mimarlık okumak mümkün!

Gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği olanaklarla ortaya çıkan yeni bir eğitim konsepti olan uzaktan eğitim, bulunduğunuz yerden ayrılmadan, kendi kendinize çalışıp yılda iki kez sadece sınavlara girerek devam zorunluluğu olmadan mezun olmaya imkan tanımaktadır. Üstelik yurtdışındaki üniversiteler Türkiye’deki üniversite sınavını kriter kabul etmedikleri için mimarlık bölümünü sınavsız okuyabilirsiniz!

Uzaktan eğitimle sınavsız mimarlık okuyabileceğiniz üniversitelerin başında, Balkanların incisi Makedonya’nın Gostivar kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’nın tamamen Türkçe ve Türk müfredatına paralel bir müfredatla eğitim veren tek üniversitesi olması açısından önemli ve kaliteli bir eğitim kurumudur. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin kurulduğu Gostivar, Makedonya’nın batısında yaklaşık 80.000 nüfuslu ve yoğun şekilde Türkçe konuşulan bir kenttir. Bu nedenle yılda iki kez sınavlara girmek için Gostivar’a gittiğinizde herhangi bir yabancılık çekmeyecek, üstelik çok uygun yaşam maliyetleri nedeniyle kaliteli ve ucuz konaklama seçeneklerinden rahatlıkla faydalanabileceksiniz. Makedonya’nın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaması ve İstanbul’dan sadece bir saat civarında süren uçuşlarla ulaşılması da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Yurtdışında mimarlık okuyabileceğiniz ülkeler ve bölümler, uzaktan eğitim konsepti ve yurtdışı eğitim hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Geleceğinizi en doğru şekilde planlamak için bizimle iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız