DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uzaktan Eğitimle Psikoloji Okumak

Psikoloji, modern çağın en genç bilimlerinden olsa da konusu itibariyle kritik önem taşıyan ve giderek önem kazanan bir alandır. Psikoloji eğitimi almak, kariyerinizde başka bir alanda ilerlemek istiyorsanız dahi size ve geleceğinize pek çok açıdan fayda sağlayacaktır.

Psikoloji okumak, öncelikle insan davranışları hakkında bilgilenmenizi sağlayacağı için kendini ve etrafınızdakileri daha iyi anlamanıza olanak tanır. Bunun yanı sıra başkalarıyla etkileşiminiz, öğrenme ve hafıza performansınız, stresle baş etme kapasiteniz ve psikolojik bozukluklar hakkında daha derinlikli bir kavrayışa sahip olursunuz. Bu beceriler size hayatınızın her aşamasında faydalı olacaktır.

Modern psikolojide bilimsel yöntem ve istatistik teknikleri yoğun şekilde kullanılmaktadır. Dolayısıyla psikoloji okurken bilimsel yöntem doğrultusunda eğitim alacağınız için analiz becerilerinizi güçlendirme imkânı da bulacaksınız. 

Psikoloji eğitimi almak, uzman psikolog olmaya giden yolda ilk adımdır. Klinik psikoloji gibi uzmanlık alanlarında alacağınız eğitimler ise psikoloji yüksek lisans programları kapsamında verilmektedir. 

Psikologlar; klinik, legal, organizasyon, eğitim ve araştırma gibi pek çok alan ve ortamda çalışmaktadırlar. Günümüzde sağlık, sosyal yardım, kamu yönetimi ve güvenliği, eğitim gibi alanlarda istihdam edilen psikolog sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, psikologların istihdam edilme oranının önümüzdeki 10 yılda %140 oranında artacağı öngörülmektedir.

Günümüzün eğitim dünyasında psikoloji lisans ve yüksek lisans eğitimini pek çok farklı şekilde almanız mümkündür. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte büyük gelişme kaydeden uzaktan eğitim konsepti, psikoloji eğitimini de kapsamaktadır. Uzaktan eğitimle psikoloji okumayı tercih ettiğinizde, bulunduğunuz şehirden ve ülkeden ayrılmadan yurtdışındaki üniversitelerden psikoloji diploması almanız mümkündür. Üstelik partner okullarımızı seçtiğiniz takdirde alacağınız diploma ülkemizde de geçerli olacaktır. 

Partner okullarımız arasında yer alan Uluslararası Vizyon Üniversitesi (Makedonya) ve Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nde (Ukrayna) uzaktan eğitim konseptiyle psikoloji bölümünde okuyabilirsiniz. Vizyon Üniversitesi, Türkçe eğitim seçeneği ve ülkemiz müfredatına yakınlığıyla da popüler bir tercihtir. Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nde ise yabancı dilde eğitim alarak dünyaya bir adım daha yaklaşma fırsatı bulacaksınız.

Uzaktan eğitim psikoloji bölümü seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Gelin, geleceğinizi birlikte şekillendirelim.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız