DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Eğitimle YÖK Denkliği Alabileceğiniz Üniversiteler

Yaşanan trajik koronavirüs vakası sebebiyle son haftalar boyunca okullar uzaktan öğretimle öğrencilerine eğitim vermektedir. Ancak bu eğitim şekli yeni bir sistem değildir ve özellikle yurt dışında sıklıkla kullanılan bir eğitim programıdır. Özellikle bulunduğu yeri terk etme imkanı bulunmayan ancak yine de bir yurt dışı üniversitesinden mezun olmak isteyen Türk öğrenciler için uzaktan eğitim oldukça uygun bir seçenektir. Peki YÖK denkliği de bulunan ve öğrencilerine uzaktan öğrenim imkanı tanıyan okullar hangileridir? Ancak gelin önce YÖK denkliği nedir ona bir göz atalım.

YÖK Denkliği Nedir?
Öncelikle belirtmeliyiz ki elbette yurt dışındaki her okulun denkliği bulunmaz. Üniversite kurumu olan YÖK yurt dışındaki üniversitelerden bazılarını ülkemizdeki okullar ile denk kabul eder ve aldığınız dersleri tıpkı burada almışsınız gibi diplomanızı geçerli görür. Dolayısıyla yabancı bir ülkede üniversite okuduktan sonra ülkenize döndüğünüzde mesleğinizi   yapabilirsiniz. Peki hangi ülkelerin okullarında YÖK denkliği vardır? Makedonya'da bulunan okullarda genellikle bu denklik bulunmaktadır. Makedonya üniversiteleri branş olarak oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Bu Balkan ülkesinde okumanın avantajlarından biri Türkçe dillinde üniversite eğitimi alma şansının olmasıdır. Öğrencilerine Türkçe eğitim şansı veren birçok Makedonya üniversitesi sayesinde eğitiminize yabancılık hissetmeden devam edebileceksiniz.

Uzaktan Eğitim Ve YÖK Denkliği Bulunan Bir Üniversite: Vizyon Üniversitesi
Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya'nın en önemli kurumlarından biridir ve uzaktan eğitim konusunda saygın okulların başında gelmektedir. Ayrıca verdiği Türkçe eğitim ile derslerinizi rahatlıkla anlayabilir ve bu sayede eğer İngilizce diline çok fazla hakim değilseniz sınıfınızı rahatlıkla geçebilirsiniz. Vizyon Üniversitesi Makedonya'nın Gostivar şehrinde eğitim veren bir üniversitedir. Gostivar, Makedonya’da Türk nüfusun en yoğun olduğu kenttir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde 5 fakültede lisans ve yüksek lisans programları uygulanmaktadır. Ayrıca kurumun YÖK denkliği de bulunmaktadır.

Siz de hem uzaktan eğitim veren hem de YÖK denkliği bulunan bir üniversiteden mezun olmak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşmek için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız