DRAFT BLOG

Uzaktan Eğitimle Yüksek Lisans Yapılır Mı?

Bilginin giderek daha sofistike bir şekilde üretildiği günümüzde, çoğu alanda lisans eğitimi tek başına yetersiz kalmakta, pek çok spesifik alanda iyi yetişmiş uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Üniversite sonrasındaki uzmanlaşma sürecinin ilk adımı olan yüksek lisans, üniversiteyi bitirdikten sonra alanında uzmanlaşmak isteyen, akademik kariyer yapmayı veya iş hayatında uzman kadrolarda yer almayı hedefleyenlerin sıklıkla yöneldiği bir süreçtir.

Çok geniş bir yelpazede sunulan yüksek lisans programları, genel anlamda tezli ve tezsiz olmak üzere iki ana kategoride yer alır. Tezli yüksek lisans programları akademik dereceler için gerekliyken tezsiz yüksek programlarında bitirme tezi zorunluluğu bulunmaz. Özellikle MBA, işletme, uluslararası ticaret, finans gibi alanlarda çoğu zaman tezsiz yüksek lisans programları mevcuttur.

Yüksek lisans yapmak isteyenler, yaş grubu itibariyle genellikle aynı zamanda çalışma hayatında aktif yer alan kişiler olduklarından dolayı derslere katılım konusunda sorun yaşamakta, bu nedenle yüksek lisans hayallerini ertelemek zorunda kalmaktadır. Ancak gelişen teknolojinin sunduğu olanaklardan biri olan uzaktan eğitim konsepti, yüksek lisans yapmak isteyip iş veya başka nedenlerle derslere katılamayanlar için çok güzel bir fırsat sunmaktadır. Uzaktan eğitimle yüksek lisans yapabilirsiniz, üstelik yurtdışında!

Avrupa’nın Türkçe eğitim veren tek üniversitesi olma özelliğini gururla taşıyan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde uzaktan eğitim yüksek lisans programlarına kayıt yaptırarak kaliteli eğitim alabilirsiniz! 

Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Hukuk, Mimarlık, Bilişim Mühendisliği, İktisat ve Psikoloji gibi alanlarda kaliteli yüksek lisans programları sunuyor. Benimsediği uzaktan eğitim konseptiyle devam zorunluluğunu ortadan kaldıran UVÜ’de yüksek lisans yaparken yılda sadece iki kez Makedonya’ya giderek sınavlara katılmanız beklenmektedir. Ülkemize hava yoluyla sadece 1-1,5 saat mesafede bulunan Makedonya’da çok uygun fiyatlarla konaklayabilir, Türkçenin yoğun konuşulduğu bu Balkan ülkesinde herhangi bir dil bariyerine takılmadan rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde yüksek lisans programları ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, dilerseniz uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçerek merak ettiğiniz konulara cevap bulabilirsiniz. İsterseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Acele edin, hayallerinizi ertelemeyin! 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız