DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Formasyon Veren Üniversiteler

Uzaktan eğitim, öğrencilerin kendi inisiyatifiyle ilerleyen bir eğitim konseptidir. Dersler, herhangi bir devam zorunluluğu olmadan, sanal ortamda sesli ve interaktif şekilde yapılır ve müfredat konuları canlı, görüntülü sistemlerle ve kitaplarla bağdaştırılarak sunulur. Bu yeni eğitim konsepti, eğitim ve öğretimin bilgisayar ortamına geçişiyle birlikte çağdaş, akılcı ve yenilikçi bir eğitim sistemi olarak modernize olmuştur. Uzaktan eğitim, bazı açılardan örgün eğitimin de ötesine geçebilecek potansiyele sahiptir.

Yurtdışında uzaktan formasyon veren üniversiteler, bu eğitimleri sınavsız bir yapı dahilinde sunmaktadır. Ülkemizde ise uzaktan formasyon veren üniversitelerde mutlaka sınavlara girilmesi gerekir. Eğer çalışıyorsanız veya bulunduğunuz yerden ayrılmanıza mani olan başka bir durumunuz varsa, uzaktan formasyon veren üniversitelerde okuma imkanını uygun koşullarda elde edebilirsiniz. Özellikle Balkanlarda Makedonya'da bulunan üniversiteler uzaktan eğitim fırsatını sizlere sunmaktadır. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Fon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi uzaktan eğitim veren üniversiteler arasında yer almaktadır. Ayrıca içeriğinde bulunan; Mimarlık, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Diplomasi Bölümleri, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi daha birçok dalda eğitim alma imkânına sahip olabilirsiniz.

Uzaktan formasyon veren üniversitelerde sınav koşulu aranmaz. Kısacası, üniversite sınavından belli bir puan almanıza ihtiyaç yoktur. Ayrıca Türkçe eğitiminin yanı sıra İngilizce, Makedonca ve Arnavutça eğitim de alabilirsiniz. İstediğiniz dilde eğitim alma imkânı bulabileceğiniz bu üniversiteler, uluslararası standartlarda kaliteli iyi bir eğitim sunmaktadır. Ayrıca YÖK tanınırlığı sağlanması nedeniyle mesleğinizi Türkiye’de icra etmek konusunda sorun yaşamaz, hatta aldığınız kaliteli eğitim sayesinde daha iyi iş imkânları ve daha yüksek ücretlerle çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Balkanlarda bulunan bu üniversitelerin herhangi bir bölümüne kayıt yaptırdığınız takdirde sadece sınavlara girmeniz yeterli olacaktır. Sınavlara gittiğiniz zaman konaklama açısından da hiçbir sorun yaşamayacağınız Makedonya'da; yurt, apart evler ve kiralık evler bulunmaktadır. Özellikle uygun koşullarda kalabileceğiniz Makedonya'da en yaygın kullanılan dillerden birisi de Türkçedir. Dil ve konaklama açısından hiçbir sorun yaşamadan, uzaktan formasyon veren üniversitelerde eğitim alma şansını elde edebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı fırsatlarından yararlanarak Makedonya'da bulunan bu üniversitelerde eğitim koşulları hakkında bilgi alabilir, merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ankara, İstanbul ve İzmir'de bulunan danışmanlarımız ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız