DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Örgün eğitime vakti olmayıp yine de yurt dışında bir üniversiteden mezun olmak isteyen kişiler için uzaktan eğitim oldukça avantajlı bir eğitim modelidir. Uzaktan eğitim; bulunduğu yerden ayrılma imkanı olmayan fakat yine de kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyen kişiler için uygulanan bir eğitim programıdır. Özellikle yurt dışına çıkmaya cesareti olamayan ya da halihazırda bir işte çalışıyor olan kişiler, yurt dışında bulunan uzaktan eğitim programlarını tercih etmektedirler. Ayrıca bu kurumlarda üniversite sınavı derdi olmadan sadece lise diplomanız ile eğitim alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimin Faydası Nedir?

Diyelim ki, yurt dışında bulunan bir okuldan eğitim almak ve mezun olmak istiyorsunuz. Ancak bunun için vaktiniz yok. Ya da yaşadığınız yeri terk etmek istemiyorsunuz. Belki de halihazırda zaten çalışan bir bireysiniz. Bu noktada yurt dışındaki bir okuldan uzaktan eğitim almak tam size göredir diyebiliriz. Pek çok bölümde bu eğitimi almanız mümkündür. Üstelik bunu dünyanın en kaliteli üniversitelerinden birinden mezun olarak yapabilirsiniz. Lisans eğitimi alabileceğiniz gibi, lisans tamamlama eğitimini de alabilmeniz mümkündür. Yani uzaktan eğitim, ön lisans mezunlarının lisans tamamlama işlemi için de çok iyi fırsatlar sunar. Ön lisans mezunu olup Dikey Geçiş Sınavı ile istediğiniz bölüme giremediyseniz, bu sisteme kayıt olabilirsiniz. Hukuk, Mimarlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi bölümlerinde uzaktan eğitimle diploma alma seçeneği bulunmaktadır. Üstelik bu kalifiye eğitimleri, üniversite sınavı derdi olmadan alabilirsiniz.

Uzaktan Hukuk Okuyabilir Miyim?

Elbette okuyabilirsiniz. Uzaktan hukuk bölümü okuyabileceğiniz kurumların başında Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Gostivar isimli Türk nüfusun yoğun olduğu bir şehirde bulunmaktadır. Bu konumundan dolayı üniversite Türkçe akreditasyona sahip olup Türkçe dilinde eğitim veren bölümleri içinde bulundurur. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, hem ulusal hem de global düzeyde akademik araştırmalar yürüten bir eğitim kurumu olmakla birlikte Türkçe kaynaklar eşliğinde uzaktan eğitim almak isteyenlerin seçimidir. Peki yurt dışında ya da Avrupa'da sadece Makedonya'da mı uzaktan hukuk eğitimi alabilirsiniz? Tabii ki başka ülkelerde de bu eğitimi almanız mümkündür. Uzaktan hukuk eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden bir diğeri de Ukrayna'dır. Ukrayna'da yer alan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi ve Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi sınavsız ve uygun fiyatlarla uzaktan hukuk okuyabileceğiniz saygın kurumlardır. Ayrıca bu okullarda aynı bölümde lisans tamamlama eğitimi de alabilirsiniz. 

Uzaktan eğitim ile hukuk okumak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan her türlü destek ve yardımı alabilirsiniz. Hukuk okuma hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin şimdi tam vakti.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız