DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Mimarlık Okuyabileceğiniz Yurt Dışı Üniversiteleri

Binaları ve diğer fiziki yapıları tasarlama ve kurma sanatı olarak bilinen Mimarlık, bugün bir çok yurt dışı üniversitesinde eğitimini alabileceğiniz bir bölümdür. Elbette yurt içinde de bir çok kaliteli üniversite bulunmaktadır ancak yurt dışı üniversiteleri özellikle sınavsız verdikleri eğitim ile bilinmektedir. Dolayısıyla yurt dışında Mimarlık eğitimi almak, ülkemizde üniversite sınavına girip yerleşemeyen öğrencilerimiz için oldukça ideal bir tercihtir. Peki uzaktan Mimarlık bölümü okuyabileceğiniz yurt dışı üniversiteleri hangileridir?

Yurt Dışında Mimarlık Eğitimi
Ülkemizde Mimarlık eğitimi, genellikle üniversite sınavından yüksek bir puan almayı gerektiren 4 yıllık Mimarlık Fakülteleri'nde verilmektedir. Üniversite sınavına her yıl milyonlarca öğrenci adayının katıldığı ve bu bölümün popülerliği göz önüne alındığında, bu alanda ciddi bir rekabet yaşanmakta ve mimar olma hayali kuran pek çok kişi hayallerine veda etmek zorunda kalmakta ya da sınava tekrar hazırlanarak ciddi bir vakit ve nakit kaybı yaşamaktadır. Ancak yurt dışı okulları bu konuda öğrencilerimiz için son derece avantajlı bir seçenektir. Üstelik bu okullarda örgün eğitim kadar uzaktan eğitim ile de eğitim almak mümkündür.

Vizyon Üniversitesi'nde Uzaktan Mimarlık
Uzaktan eğitimle sınavsız Mimarlık bölümü okuyabileceğiniz üniversitelerin başında, Balkanların incisi Makedonya’nın Gostivar kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’nın tamamen Türkçe ve Türk müfredatına paralel bir müfredatla eğitim veren tek üniversitesi olması açısından önemli ve kaliteli bir eğitim kurumudur. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin kurulduğu Gostivar, Makedonya’nın batısında yaklaşık 80.000 nüfuslu ve yoğun şekilde Türkçe konuşulan bir kenttir. Bu nedenle yılda iki kez sınavlara girmek için Gostivar’a gittiğinizde herhangi bir yabancılık çekmeyecek, üstelik çok uygun yaşam maliyetleri nedeniyle kaliteli ve ucuz konaklama seçeneklerinden rahatlıkla faydalanabileceksiniz. 

Uzaktan Lisans Tamamlama
Kısa adıyla DGS olarak bilinen Dikey Geçiş Sınavı, her yıl yüzbinlerce adayın lisans tamamlama için rekabet ettiği ve pek azının dilediği bölüme yerleşme fırsatı bulduğu zorlu bir süreçtir. Bu nedenle istediği bölüme yerleşemeyen pek çok kişi hayallerini gerçekleştirmek ve saygın bir mimar olmak için yurt dışı kurumlarını tercih etmekteler. Üstelik bulunduğunuz şehirden, işinizden ve sevdiklerinizden ayrılmadan bu eğitimi alabilirsiniz. Vizyon Üniversitesi, lisans tamamlama konusunda da öğrencilerine geniş imkanlar sağlamaktadır. 

Uzaktan öğrenimle Mimarlık eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız