DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Mühendislik Eğitimi Veren Üniversiteler

Günümüzde hayat şartlarının ağırlaşması ve artık çalışma hayatına çok daha erken atılmayı mümkün kılıyor ve bu nedenle birçok lise mezunu öğrenci üniversiteyi okumadan eğitim hayatını sonlandırabiliyor.  Ayrıca Türkiye'de eğitim şartlarının vermiş olduğu zorluklar ve üniversite sınavlarının olması nedeniyle öğrencilerden birçoğu eğitim alamıyor. Uzaktan eğitim özellikle çalışan insanlar için büyük bir avantaj sağlayan bir eğitim sistemi. Özellikle sadece sınavlara girerek üniversite mezunu olabilme imkânı bulabiliyorsunuz; ancak Türkiye'de %80 oranında uzaktan eğitim veren üniversite olmasına rağmen taban puanı koşullu birçok kişinin bu üniversitelere girememe ihtimalini ortaya çıkarıyor.

Uzaktan eğitimle mühendislik okumak isteyen birçok kişi için yurtdışındaki üniversiteler büyük bir alternatif olarak yer alıyor. Özellikle Balkanlarda bulunan üniversiteler sınavsız Türk öğrenci kabul etmesi ve uzaktan eğitim ile bu imkânı tanıması açısından bir avantaj oluşturuyor. Uzaktan Mühendislik eğitimi veren üniversiteler arasında yer alan ve özellikle Türkçe eğitim veren Makedonya üniversitelerinden; Uluslararası Struga Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Mit Üniversitesi, Fon Üniversitesi yer alıyor. Bu üniversitelerde Türkçe eğitim sunması en büyük avantaj olarak fırsat tanımaktadır; ancak Makedonya ve diğer Balkan ülkelerinde bulunan üniversitelerde İngilizce gibi farklı dillerde eğitim almak isterseniz diğer üniversiteleri de tercih etme imkânı bulabilirsiniz.

Uzaktan Mühendislik eğitimi almak ve sizler de Avrupa standartları ölçüsünde kaliteli bir öğrenim görmek istiyorsanız; mutlaka Balkanlarda bulunan üniversitelerden birini tercih etmelisiniz. Özellikle Makedonya'da bulunan üniversiteler Türk öğrenciler için Türkçe eğitim vermesi nedeniyle avantaj yaratmaktadır ve bu nedenle daha çok tercih edilmektedir. Üstelik uzaktan eğitim veren bu üniversitelerde sadece sınav zamanı ülkeye gitmeniz; sizi işinizden de alıkoyamayacaktır. Ayrıca Makedonya'da bulunan üniversitelerde Mühendislik eğitimi aldığınız takdirde sınav zamanında konaklama açısından oldukça büyük kolaylıklar sunulmaktadır. Yurtlar, apart ve kiralık evler kısa süreli konaklamalar için sizlere uygun olacak fırsatları sunmaktadır.

Uzaktan Mühendislik eğitimi veren üniversiteler hakkında geniş çaplı bilgi almak istiyorsanız ve bu üniversitelerin YÖK denkliği, akredite ve tanınırlığı açısından geniş kapsamlı bilgiyi Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden alabilirsiniz.

Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmeti ofislerimiz; İzmir, Ankara ve İstanbul’da olmak üzere sizlere hizmet vermektedir. Özellikle Balkanlarda bulunan üniversitelerdeki eğitim konusunda her türlü bilgiye ofislerimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz üniversiteye kayıt için tüm belgeler, vize işlemleri ve daha birçok konu hakkında yardımcı olan danışmanlarımız; sizlere site üzerinden de hizmet sunmaktadır. Sizler de Mühendislik dalında uzaktan eğitim veren üniversitelerde okumak istiyorsanız bu avantajlı fırsatlardan yararlanmalısınız. Uygun fiyata ve kaliteli bir eğitime sahip olmak artık hayal değil!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız