DRAFT BLOG

Uzaktan Psikoloji Eğitimi

Bir diğer adı ile Duygu Ve Düşünme Bilimi olarak adlandırılan Psikoloji; bireylerin zihin ve davranışlarını sistematik bir şekilde inceleyen bilim dalıdır. Ülkemizde bir çok üniversitede Psikoloji eğitimi verilmektedir. Ancak belli başlı bazı sebeplerden dolayı kişiler yurt dışı eğitimini tercih edebilmekte ve eğitim hayatını bu şekilde sürdürmeyi dilemektedir. Bunun belli başlı bazı sebepleri mevcuttur. Bunlardan ilki yurt dışında bulunan kurumların çoğu sınavsız bir şekilde eğitim vermektedir. Aynı zamanda bu kurumlar uzaktan eğitim ile de öğrencilere eğitim imkanı sunmaktadır. Bu yazımızda uzaktan eğitim ile Psikoloji bölümü okuyabileceğiniz yurt dışı üniversitelerini sizler için inceledik.

Uzaktan Eğitim İle Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi Fırsatı

Mevcut düzeninizi bozacak imkanınız olmadığı halde yurt dışında Psikoloji eğitimi almak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Yurt dışındaki uzaktan eğitim programlarıyla Psikoloji okumak gayet mümkündür. Uzaktan eğitim ile  Psikoloji bölümününü tercih ederek hem yurt dışında bir Psikoloji diploması alabilir hem de sadece vize ve final sınavlarına katılarak mezun olabilirsiniz. Balkan ülkelerindeki programlar bu amaç için uygundur. Bu ülkelerde üniversite okumak aynı zamanda maliyet açısından ülkemizle neredeyse aynıdır. Uzaktan eğitim durumunda sadece kayıt işlemlerinizi ve olası masraflarınızı hesaba katmanız gerekecektir.

Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Balkanlar bölgesinde uzaktan eğitim ile Psikoloji okumak için ideal okullardan biridir. Vizyon Üniversitesi, Türk nüfusunun yoğunlukta olduğu Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı şehirde genellikle Türkçe konuşulmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi kaliteli bir eğitim kurumu olup bünyesindeki 4 fakülte kapsamında geniş çaplı yüksek öğrenim programları sunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir. Uzaktan eğitim alacağınız düşünülürse, eğitim dilinin Türkçe olması da sizin için büyük bir avantajdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde hazırlanan ders programları ve müfredat, ülkemizde eğitim veren üniversitelerin ders programına tamamen uygun bir müfredattır.

Yurt dışı kurumları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Yurt dışı eğitim hayalinizi ertelemeyin; Draft Yurtdışı Eğitim ile hayalleriniz gerçeğe dönüşsün.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız