DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Uzaktan Psikoloji Yüksek Lisansı Yapılır Mı?

Yurtdışı üniversitelerinin eğitim kalitesini evinizin konforuna getirmek gibi bir seçeneğiniz varken, tüm düzeninizi bozup başka bir ülkeye gitmek istemiyor olabilirsiniz. Daha farklı sebepler nedeniyle bulunduğunuz ortamı terk edemiyor ancak yüksek lisans diplomasına sahip olmak istiyorsanız yurtdışında uzaktan psikoloji yüksek lisansı eğitimi veren bazı okulların olduğunu söylemekten mutluluk duyarız. 

Psikoloji, günümüzün en geçerli bölümlerinden biri olup çok geniş sektör yelpazesinde de iş imkanı mevcuttur. Psikoloji okumanın en önemli avantajlarından birisi çalıştığınız veya günlük yaşamınızda bir arada olduğunuz insanları iyi okuyabilme, davranışlarını iyi analiz edebilme imkanı sunmasıdır. Bu alanda yüksek lisans yapmak ise size farklı farklı pek çok sektörün kapısını aralama şansı sunmaktadır. 

Teknolojinin günümüzde geldiği bu muazzam seviyeden eğitim de kendine düşen payı iyi kullanarak uzaktan eğitim alma imkanını geliştirmiştir. Bu, yurtdışındaki bir üniversiteden, yalnızca vize ve finallere katılarak diploma sahibi olmanızı sağlamaktadır. Peki uzaktan psikoloji yüksek lisansı yapabileceğiniz okullar hangileridir? Draft Yurtdışı Eğitim’in partner okulu olan Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Ukrayna Uluslararası Odessa Dil Üniversitesi’nde uzaktan psikoloji yüksek lisansı yapabilirsiniz. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan, Türkçe eğitim veren ve müfredatı Türk müfredatıyla paralel ilerleyen kaliteli bir üniversitedir. Odessa Humanitarian Üniversitesi de olarak bilinen Odessa Dil Üniversitesi de Ukrayna’da Rusça ve İngilizce eğitim alabileceğiniz köklü üniversitelerden biridir. Her iki üniversite de o ülkede yaşamaya gerek kalmadan, sadece sınavlara girerek eğitim alma olanağı tanımaktadır. Başka bir deyişle, devam zorunluluğu bulunmayan üniversitelerdir.

Yurtdışında psikoloji yüksek lisansı yapmak hakkında daha ayrıntılı bilgi için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın tecrübeli eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek psikoloji eğitimi alabileceğiniz okullar hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, bölüm tercihi, transfer ve konaklama vb. işlemleriniz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız