DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Türkçe Eğitim Alabileceğiniz Yurt Dışı Üniversiteleri

Yurt dışındaki üniversitelerin bazılarında hem Türkçe eğitim, hem de uzaktan eğitim verildiğini biliyor muydunuz? Evet, yanlış okumadınız. Özellikle Avrupa'da üniversite eğitimi almak isteyip, sırf yabancı dil sorunundan sebep üniversite hayatını askıya alan veya bulunduğu yeri terk etme imkanı olmayıp yurt dışı okullarını es geçen öğrencilerimizin olduğunu biliyoruz. Ancak şimdiden belirtelim ki özellikle Makedonya, gerek verdiği Türkçe üniversite eğitimi, gerek uzaktan eğitimi, gerekse üniversitelerindeki başarı oranı göz önünde bulundurulduğunda, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için oldukça ideal bir okuldur. Vizyon Üniversitesi ise Türkçe müfredat ve uzaktan öğrenim konusunda Makedonya'nın saygın ve prestijli kurumları arasında başı çekmektedir.

Makedonya'da Üniversite Hayatı
Makedonya üniversitelerinin eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Uluslararası standartlarda eğitim alabileceğiniz okullara kabul için herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Bu da sınav engeline takılmadan size en uygun bölümü okuyabileceğiniz anlamına gelir. Makedonya üniversiteleri Makedonca, İngilizce, Türkçe ve Arnavutça dillerinde eğitim seçeneği sunmaktadır. Yurt dışında Türkçe eğitim almak isteyenler için çok iyi bir tercihtir. Eğitim ve konaklama maliyetlerinin oldukça uygun olması Makedonya’yı kaliteli eğitimi uygun bir maliyetle almak açısından cazip kılar. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi İle Geleceğinizi Garantileyin
Vizyon Üniversitesi Makedonya'nın Gostivar şehrinde eğitim veren bir üniversitedir. Gostivar, Makedonya’da Türk nüfusun en yoğun olduğu kenttir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde 5 fakültede lisans ve yüksek lisans programları uygulanmaktadır. Üniversitenin Türkçe eğitim vermesi Türkiye'den pek çok öğrencinin bu üniversiteyi tercih etmesine neden olmaktadır. Türkiye‘den bu üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Üniversite başvuruların ardından bir mülakat düzenlemekte ve öğrencilerini bir sohbet toplantısında tanıyarak almaktadır. Vizyon Üniversitesi kendi ülkesinde Türkçe eğitim konusunda akreditasyon alabilmiş olan ve YÖK tarafından tanınan Avrupa’daki tek üniversitedir. 

Yurt dışında uzaktan eğitim ile okuyabileceğiniz diğer okullar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize bu süreçte online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek Draft Yurtdışı Eğitim ile artık çok kolay!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız