DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uzaktan Üniversite Eğitimi Nedir?

Yurt dışında üniversite eğitimi, sunduğu avantajlar ve sağladığı olanaklar açısından giderek daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Ülkemizden de pek çok öğrencinin tercih ettiği ve uluslararası arenada söz sahibi olan yurt dışı kurumlarına örgün öğretim ile kayıt olunduğu gibi uzaktan eğitim sistemi ile de kayıt yapılmaktadır. Uzaktan üniversite eğitimi, bugün halihazırda bir işte çalışan ya da bulundukları yeri değiştirme imkanı olmayan pek çok kişi için uygulanan bir eğitim modelidir. Öğrenciler bu sayede Türkiye'den yurt dışında bulunan bir kuruma kayıt olabilir ve yine uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olabilirler.

Yurt dışında uzaktan üniversite eğitimi almak, çalışan ve kariyerine devam etmek isteyen kişiler için biçilmiş bir kaftandır demek yanlış olmayacaktır. Ülkenizde bitirdiğiniz ön lisans bölümü için yurt dışında lisans tamamlama yapabilir, eğer lisans mezunuysanız yüksek lisans yaparak eğitim seviyenizi bir adım ileri taşıyabilirsiniz. İstediğiniz bölüme sınavsız kayıt yaptırabilir ve ülkenizde yapacağınız eğitim masraflarına eşdeğer bir bütçeyle yurt dışında uzaktan eğitim alabilirsiniz.

Uzaktan öğrenimde bizzat kampüs hayatına katılmanız ya da derslere fiziksel olarak girmeniz gerekmemektedir. Dönemde sadece bir kere vize ve final için kayıt olduğunuz üniversiteye giderek sınavlara girmeniz yeterli olacaktır. Ancak bu durum bütün üniversiteler ve ülkeler için gerekli değildir. Bu durumda gideceğiniz ülke için konaklama ve yol maliyetlerinin sizi maddi açıdan zorlayabileceğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak konaklama ve yol gibi masrafları çok önceden ayarladığınız sürece, bu durum sizi bütçe olarak zor duruma düşürmeyecektir. Zira burada bulunan oteller, yurtlar ve konaklama yerleri, halihazırda öğrenci bütçesine uygun yerlerdir.

Uzaktan Üniversite Eğitimi Veren Yurt Dışı Kurumları

Yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz kurumları bünyesinde barındıran ülkelerin başında öğrenci dostu olması ile bilinen Makedonya ve Ukrayna gelmektedir. Makedonya‘nın Gostivar şehrinde yer alan ve ülkenin en saygın okullarından biri olarak kabul görmüş Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz okullardan biridir. Uzaktan eğitim seçeneği ile de pek çok kişiye eğitim veren okulun en önemli özelliği, eğitim dilinin Türkçe oluşudur. Hukuk, İktisat, Psikoloji, Mimarlık, Bilişim alanlarında eğitim veren bu prestijli okulda kaliteli bir uzaktan eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde yüksek lisans seçeneği de bulunmaktadır.

Ukrayna'da bulunan ve Ukrayna'nın saygın eğitim kurumlarından biri olan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer saygın kurumdur. İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim alma imkanınızın bulunduğu kurumun eğitim seviyesi 4. akreditasyon seviyesindedir. Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada yer alan bu saygın üniversitede uzaktan eğitim ile İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Orman Mühendisliği gibi bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Ukrayna'da bulunan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, uzaktan üniversite eğitimi veren bir diğer kaliteli yükseköğrenim kurumudur. Hukuk bölümünde uzaktan lisans tamamlama eğitimi yapabileceğiniz okul; 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir.

Yurt dışında bulunan kurumlarda uzaktan eğitim alabilir ve bu sayede halihazırda yer alan düzeninizi bozmadan uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın da sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız