DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Uzaktan Üniversite Okumak: Odessa Humanitarian Üniversitesi

Günümüzde üniversite okumak ve iyi temellendirilmiş bir yüksek öğrenim görmek, teknolojinin büyük bir hızla ilerlediği ve her gün daha fazla globalleşen dünyamızda çok da zor bir faaliyet değildir. Ancak özellikle iş, sosyal çevre ve aile gibi durumlar sırtımızdaki sorumluluğu artırırken istediğimiz yüksek öğrenimi almakta zorluk çekiyor olabiliriz. Dolayısıyla uzaktan üniversite okumak, bu zorlukları bir çırpıda silecek ve hayallerimizi süsleyen yurtdışı eğitim fırsatını dilediğimiz yerden ve konumdan elde etme fırsatını bize verecektir.

Bu durumlardan dolayı, özellikle şehir veya ülke değiştirme konusunda yaşanan zorluklar engelleyici ve kısıtlayıcı olabilmektedir. Ancak uzaktan eğitim modeli sayesinde işinize, ailenize ve sosyal çevrenize ayırdığınız vakitten ödün vermeden kaliteli bir üniversite eğitimi alma şansına erişebilirsiniz! 

Uzaktan eğitim modeli yılda sadece iki defa bağlı bulunduğunuz eğitim kurumuna sınavlarınızı vermek için gitmenizi gerektiren bir seçenektir. Ders materyallerinin size e-posta yoluyla iletildiği ve derslere online katılım gösterebildiğiniz bu sistem sayesinde üniversite hayatını interaktif bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Bu sistemin en etkili uygulandığı ülkelerden biri Ukrayna'dır. Eğitim açısından son 20 yılda büyük bir ilerleme katetmiş Ukrayna, sınavsız ve uzaktan eğitim seçeneklerini aynı anda sunan eğitim kurumlarına sahiptir. Bu eğitim kurumlarından en önemlisi son teknoloji ekipmanlarla donatılmış ve uzaktan eğitim konusunda deneyimli bir eğitim kadrosuna sahip Odessa Humanitarian Üniversitesi'dir. Uzaktan eğitim sistemine uyumlu olması sayesinde Odessa Humanitarian Üniversitesi size yaşam alanınızı terk etmeyeceğiniz düşük masraflı bir eğitim seçeneği sunmaktadır.

2002 yılında Sergey Vasiliyeviç Kivalav tarafından kurulan Odessa Humanitarian Üniversitesi insanlığın genel iyiliği için çalışmayı misyon edinmiş ve özellikle sosyal bilimler alanındaki eğitimiyle dikkatleri üzerine çeken bir eğitim kurumudur. Günümüz itibariyle Bologna Sistemi'ne dahil olan Odessa Humanitarian Üniversitesi bu sistem içerisinde 4. seviye akreditasyona sahiptir. 35 adet doktordan ve 104 doktor adayı doçentten oluşan uluslararası bir eğitim kadrosuna sahip olan üniversite bugün 3700 kadar öğrenciye eğitim vermektedir. 

Odessa Humanitarian Üniversitesi bünyesinde 4 adet fakülte, 2 enstitü ve 17 adet bölüm bulunduran bir eğitim kurumudur. 

Odessa Humanitarian Üniversitesi'nin eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Bununla beraber üniversite yabancı öğrenciler için hazırlık sınıfları açmaktadır. Üniversite uluslararası bilimsel ve akademik işbirliğini geliştirmek için uluslararası eğitim programları oluşturmuştur. 

Odessa Humanitarian Üniversitesi, pedagojik bilimler, spor eğitmenliği ve uluslararası yönetim gibi öğrencilerine dünya çapında iş imkanı sağlayan bölümlere sahiptir. 

Yurtdışında uzaktan eğitim görmek isteyen çok fazla sayıda öğrencinin ilgisini çeken eğitim kurumu sunduğu imkanlar ve Avrupa tabanlı sistemi sayesinde yurtdışında uzaktan yüksek öğrenim görmek isteyen birçok öğrenci için son derece isabetli bir seçenektir.

Yurtdışında uzaktan üniversite okumak, Odessa Humanitarian Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim'in ayrıcalığından faydalanarak İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofislerini ziyaret edebilir ve aklınıza takılabilecek her türlü sorunun yanıtını deneyimli eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız