DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uzaya İlk Defa İnsan Gönderen Rusya'da  Teknoloji Eğitimi Almak İster miydiniz?

Ülkemize kıyasla pek çok Avrupa ülkesi teknoloji konusunda daha ileri durumdadır. Hatta acı olan durum şudur ki pek çok Avrupa ülkesinde artık bir teknoloji üniversitesi bulunmaktayken ülkemizde bu açık hâlâ giderilmemiştir. Bu sebepten dolayı kariyerlerini teknoloji üzerine yapmak isteyen öğrenciler yurt dışında eğitime yönelmektedirler. Geçen yıllarda günlük hayatımızdaki önemi git gide artan ve vazgeçilmezlerimizden birisi olan teknoloji, aynı zamanda akademik camiada da kendisine büyük bir yer bulmuş olan bir alandır. Bir zamanlar sadece araştırma ve geliştirme laboratuvarlarıyla kısıtlı olan bu alan zaman içerisinde kendisine ait üniversiteler oluşturmaya başlamış ve sadece teknolojiye ve onun kullanımına yönelik bir eğitim, üniversitelerde faal olarak verilmeye başlanmıştır.

Uzaya ilk defa insan gönderen ülke olarak bilinen Rusya, ancak Amerika’nın rakibi olabildiği bir teknolojik üstünlüğe sahiptir ve bu sebep sayesinde teknoloji eğitimini yurt dışında almak isteyen çok sayıda öğrencinin tercihi olmuştur. Rusya’nın aynı zamanda sınavsız eğitim imkanı sunması, Avrupa’nın en ekonomik ülkelerinden birisi olması gibi parametreler de öğrencilerin bu ülkeyi eğitimde tercih etmelerine katkı sağlamaktadır.

Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi
Rusya yüksek teknoloji öğrenim sıralamasında 1. olan Kazan Teknoloji Üniversitesi, 11 fakülte, 15 eğitim ve araştırma enstitüsü, zengin müfredatı, uzman eğitim ve öğretim kadrosu, konaklamaya yönelik modern yurtlarıyla öğrencilerin bir üniversite yaşamından beklediği tüm olanakları karşılamaktadır. Dünya standartlarında profesyonellerin öğretmenlik yaptığı üniversitede, öğrenciler birer uzman olarak mezun olmakta ve kurum çağdaş, modern eğitimini sanayi ile harmanlamaktadır. Dünyanın ilk 405 üniversitesi arasında 30. sırada gösterilen Kazan Teknoloji Üniversitesi, eğitimi pozitif ve keyifli kılabilmek için öğrenci kulüpleri, dernekler ve spor takımlarıyla donatılmış zengin bir yaşantı sunmaktadır. 11 Üniversite binasının ve 7 yurt binasının barındığı renkli kampüsünde öğrenciler yaratıcı fikirler geliştirmek için sayısız olanak bulmaktadırlar. Üniversitenin bölümleri ise şu şekildedir:

Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri,
Bilgisayar Mühendisliği,
Biyomedikal Mühendisliği,
Çevre Mühendisliği,
Elektrik Mühendisliği,
Endüstri Mühendisliği,
Gıda Mühendisliği,
Güç ve Isı Mühendisliği,
Kimya Mühendisliği,
Kontrol Mühendisliği,
Makine Mühendisliği,
Malzeme Bilimi ve Malzeme Mühendisliği,
Nanoteknoloji Mühendisliği,
Matbaa Mühendisliği,
Orman Mühendisliği,
Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği,
Tekstil Mühendisliği,

Rusya'da kaliteli bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.    

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız