DRAFT BLOG

Tüm İspanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Valencia'da Yaşam

Genel Bilgiler

İspanya’nın üçüncü en büyük şehri olan Valencia, Akdeniz kıyısında Barselona’nın yaklaşık 200 km güneyinde yer alır. Zengin tarihine rağmen İspanya’nın en modern şehirlerinden biri olarak değerlendirilir. Kent yaşamını sakin bir sahil yaşamıyla bir araya getiren Valencia, son yıllarda Akdeniz kıyısının en popüler destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Nüfusu yaklaşık 1,7 milyondur.

Valencia’da sıcak Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kışları ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak geçer. Valencia’da Akdeniz ruhunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yeme-İçme

Valencia’nın mutfağı müthiştir. Geleneksel İspanyol lezzetlerinden “paella” yemeğinin manevi başkenti olarak bilinir. Valencia’da paella’nın her çeşidini bulabilirsiniz. Bununla birlikte, “Esgarraet” ve “Fideua” adlı geleneksel İspanyol yemeklerini denemenizi de öneririz. Valencia mutfağı özellikle deniz ürünlerini sevenleri asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Valencia’da aylık yeme-içme giderleri ortalama 130-150 € civarındadır. Ancak çoğunlukla dışarıda yemeyi tercih ediyorsanız bu rakam biraz yukarı çıkabilir.

Konaklama

İspanya geneli düşünüldüğünde, Valencia’da konaklama için çok para harcayacağınızı düşünebilirsiniz, fakat işin aslı öyle değildir. Valencia, öğrenci konaklaması açısından İspanya’nın (ve Batı Avrupa’nın) en uygun şehirlerinden biridir.

Valencia’da bir öğrencinin aylık konaklama gideri ortalama 200 ila 450 € arasında değişecektir.

Ulaşım

Valencia görece küçük bir şehirdir. Toplu taşımayla şehrin çok büyük bir bölümünü çok rahatlıkla gezebilirsiniz. Valencia’da metro, tramvay, otobüs, taksi, araç kiralama gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında klimalı ulaşım imkânı sunan metro çok tercih edilen bir seçenektir. Çoğu yere yürüyerek de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Bir öğrencinin Valencia’da ulaşım giderleri aylık 20-30 € civarındadır.

Sosyal Etkinlikler

Dinamik ve canlı bir şehir olan Valencia’da öğrenciler için pek çok sosyal etkinlik olanağı bulunur. Valencia’da okuyan pek çok öğrenci yaz aylarında plajlardan faydalanabilir. Dersten sonra denize girmeyi kim istemez? 

Eğer yerel kültürel etkinlikleri merak ediyorsanız, her yıl dünyanın en büyük “yiyecek savaşları” Valencia’ya bağlı Bunol şehrinde gerçekleştirilir. La Tomatina adlı bu festival, şehrin koruyucu azizleri adına düzenlenmektedir. Ayrıca, İspanya’nın en büyük ulusal festivallerinden biri olan Falles de her yıl Valencia’da kutlanmaktadır. 

Bunlar dışında şehrin sunduğu diğer pek çok turistik olanaklardan faydalanabilirsiniz. Valencia’da bir öğrencinin sosyal etkinlikler için ayıracağı aylık bütçe ortalama 50-120 €’dur.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız