DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Varşova'da Üniversite Okuyun!

Öğrenci dostu olmasıyla bilinen Polonya’nın başkenti Varşova, yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için keyifli alternatifler sunarken bir yandan da üniversitelerinin kalitesiyle de öğrenciye başarılı bir öğrenim hayatı sunuyor.

 

Özellikle Polonya’nın ve Varşova’nın, Avrupa’nın diğer ülkelerine ve şehirlerine göre yaşam maliyetlerinin çok daha uygun olması sebebiyle yurtdışında eğitim görmek ve yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin, ilk tercihleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Özellikle Varşova, gerek mimari yapısı, gerek öğrenciye sunduğu pek çok alternatif, gerekse tarihi dokusu itibariyle öğrenci için keyifli bir eğitimin zeminini oluşturuyor.

 

Yurtdışında eğitim almak, yurtdışında üniversite okumak ve yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin, öğrenimlerini gerçekleştirirken yapmak isteyecekleri şeylerden bir tanesi de elbette ki bulundukları ülkeyi ve şehri keşfetmek olacaktır. Varşova’da bulunan pek çok müze, saray, park ve tarihi caddelerin bulunuyor olması sebebiyle, öğrenci sıkılmadan şehri keşfedecek ve pek çok kültürü tanıyabiliyor olma imkanına sahip olacaktır.

 

Elbette Polonya’nın Schengen bölgesinde yer aldığını söylemeden geçemeyiz. Varşova’da eğitim gören öğrenci, Avrupa’nın diğer ülkelerine yolculuk yapmak ve oraları da keşfetmek için çok da fazla çaba harcamasına gerek kalmadan bu arzusunu da yerine getirebilecektir. 

 

Ayrıca Polonya, dünyanın en iyi eğitim veren üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Okullarının hem köklü, hem de başarılı olması sebebiyle yılda binlerce öğrenciyi bünyesine kabul etmiş ve kaliteli eğitim veren üniversiteleri, öğrencilerin oldukça ilgilendiği ve istediği üniversiteler arasına girmiştir.

 

Dünyanın en iyi 1000 üniversitesinin içinde yer alan Varşova Üniversitesi ve Varşova Teknik Üniversitesi, yukarıda saydığımız hususlara örnek olacak niteliktedir. Bu iki üniversite ile ilgili aşağıda paylaşacağımız bilgiler, yurtdışında ve özellikle Varşova’da öğrenim görmek isteyen öğrenciler için küçük bir bilgi niteliğindedir.

 

Polonya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması) gibi listelerde üst seviyelerde yer alarak başarısını kanıtlamıştır. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesinin içinde yer alması sebebiyle de dünya üniversiteleri arasında %3’lük dilime girmeyi başarmıştır. Ayrıca her yıl on binlerce öğrencinin kayıt yaptırıp, eğitim aldığı Varşova Üniversitesi, 37 dilde ders, 35 doktora ve 130’dan fazla doktora sonrası program, 3 MBA programı ve çok geniş yelpazede lisans, yüksek lisans, doktora programı sunmaktadır. 

 

Varşova Teknik Üniversitesi de tıpkı Varşova Üniversitesi gibi, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alarak öğrenciye başarılı bir öğrenim hayatı sunmaktadır. Ayrıca üniversite, Polonya’nın yalnızca en eski değil, aynı zamanda en iyi teknik üniversitesidir. Polonya üniversiteleri sıralamasında kendi kategorisine dokuz yıl üst üste birinci olması ile bu durumu kanıtlamıştır. 

 

Varşova’da eğitim görmek ve Varşova üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in başarılı ve deneyimli uzmanları ile iletişime geçebilir; İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız