DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Varşova'da Üniversite Yaşamı

Avrupa Birliği üyesi ülkelerden olan Polonya’nın başkenti ve en büyük şehri Varşova’da üniversite eğitimi almak ister miydiniz? Büyüleyici bir mimariye, bol yeşil alana, sürekli gelişen bir şehir yaşamına ve köklü eğitim kurumlarına sahip Varşova, yurtdışında üniversite yaşamı için ideal şehirlerden biridir. 

Avrupa Birliği’nin en kalabalık sekizinci şehri konumundaki Varşova, dünya çapında bir şehirdir. Kültürel, politik, ekonomik ve turistik anlamda merkezlerinden olan Varşova, Doğu ve Orta Avrupa’nın en zengin, canlı ve dinamik metropollerindendir.

Varşova’da yaşam koşullarından da kısaca bahsedelim: İlk olarak, Polonya’nın para birimi Zloty’dir. 1 Zloty yaklaşık olarak 1.80 Türk Lirası’na denk gelmektedir. Varşova nemli karasal iklime sahiptir. Kışları soğuk ve karlı, yazlarıysa sıcak ve güneşlidir. Turistik bir şehir olmasının da avantajıyla Varşova konaklama açısından pek çok farklı seçenek sunabilmektedir. Ucuz hostellerde dahi gayet kaliteli bir konaklama hizmetinden faydalanmak mümkündür. Aynı zamanda ev kiralamak için kurulmuş aracı internet siteleri sayesinde kiralık oda veya daire bulmak çok kolaydır. Varşova’da genç nüfus genellikle İngilizce bildiği için yurtdışından gelenler açısından iletişim konusunda pek zorluk yaşanmamaktadır. Şehir içi ulaşımda otobüs, tramvay ve metro kullanılmaktadır. Metro hatları şehrin pek çok noktasına uzanmakta olup günlük biletler öğrenciler için %50 indirimlidir. Sayısız müzesi, sanat galerisi, opera salonu ve tiyatrosuyla Varşova, kültürel etkinlikler bakımından da zengin olanaklar sunmaktadır. 8 gün süren Varşova Sonbaharı isimli müzik festivali ve her yıl gerçekleşen Varşova Film Festivali, şehirde gerçekleşen sayısız etkinlikten yalnızca iki tanesidir. 

Sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda pek çok avantaj sunan bir şehir olmasının yanında köklü üniversiteleriyle de öğrenciler için kaliteli eğitim imkanları sunmaktadır. Varşova’da bulunan üniversitelerin bir kısmı şu şekildedir: Polonya’nın ilk özel üniversitesi olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuş olup İngilizce müfredatlı 15 lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Şehirdeki bir diğer üniversiteyse 1816’da kurulmuş olan Varşova Üniversitesi’dir. Dünya üniversiteleri arasında %3’lük dilimde yer almaktadır ve aynı zamanda Polonya’nın da en iyi üniversitesi konumundadır. Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkeden öğrenciler Varşova Üniversitesi’ni tercih etmektedir. Polonya’nın en köklü ve büyük sanat kurumlarından olan Varşova Avrupa Güzel Sanatlar Akademisi’yse 9 fakültede 28 farklı uzmanlık dalında eğitim vermektedir. Şehirde bulunan diğer önemli üniversitelerden birkaçı Varşova Teknoloji ÜniversitesiVarşova Ekonomi ÜniversitesiVarşova İşletme AkademisiVarşova Tıp Üniversitesi ve Varşova Film Okulu'dur. 

Varşova’da yaşam koşullarıyla ilgili daha fazla bilgi almak, şehrin kaliteli ve köklü üniversitelerini yakından tanımak ve ideallerinize uygun üniversite tercihlerini belirlemede yardım almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız