DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Varşova Üniversiteleri

Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olan Polonya’nın başkenti Varşova hem eğitim kalitesiyle hem de ekonomik yaşam şartlarına sahip olması dolayısıyla dünyanın her ülkesinden öğrenciler açısından yurtdışı eğitim denilince akla gelen başkentlerdendir.

Varşova’da kurulmuş olan pek çok köklü üniversite, öğrencilerine yalnızca kaliteli eğitim fırsatları sunmakla kalmaz, aynı zamanda sosyal ve ekonomik birçok avantajı da beraberinde getirir. Avrupa ülkeleri arasında yükseköğretime verdiği önemle göze çarpan Polonya, 138 farklı devlet üniversitesini ve 300’ün üzerinde özel üniversiteyi bünyesinde barındırmaktadır. Ülkenin sahip olduğu yükseköğretim kurumlarının oranı, diğer Avrupa ülkelerinin üniversiteleri ile kıyaslandığında göze çarpmaktadır. Bu durum, köklü ve tanınmış birçok üniversiteye ev sahipliği yapan başkent Varşova’nın da dünya çapında bir eğitim başkenti olarak tanınmasına olanak sağlamıştır.    

Dünya üniversiteleri kalite sıralamasında ilk 1000’de bulunan üniversiteleri bünyesinde barındıran başkent Varşova, 2017 yılında yapılan QS En İyi Öğrenci Kentleri sıralamasında da dünyada 27. sırada bulunmaktadır. Avrupa’nın diğer başkentleriyle de kıyaslandığında yaşam maliyetleri açısından dikkatleri üzerine çekerek, bu bakımdan da öğrenci dostu kentler arasında ilk 5’te yer almaktadır. 

Polonya’nın eğitime verdiği önem, ülkenin ve başkent Varşova’nın suç oranı istatistiklerine de yansımaktadır. Bu sebeple, diğer Avrupa başkentlerinin yanında Varşova, öğrencilerine kaliteli eğitimin yanında güvenli bir sosyal yaşam ortamı da sunmaktadır. Eğitim ve yaşam maliyetleri açısından da Avrupa’da bulunmasına rağmen Türkiye fiyat endeksi ile paralellik göstermektedir. Bu durum, Varşova’nın en ucuz Avrupa başkentleri arasına girmesini sağlamıştır. 

Akademik bir başkent olma iddiasını uzun yıllardır hakkıyla taşıyan Varşova’da bulunan Varşova Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi ve Varşova Teknoloji Üniversitesi öncelikle dünya üniversiteler kalite sıralamasında ilk 1000’de bulunmaları ile dikkat çekmektedir. Bu üniversitelerde hukuktan mühendisliğe, uluslararası ilişkilerden diş hekimliğine kadar 100’ün üzerinde eğitim alabileceğiniz pek çok lisans ve yüksek lisans programı bulunmaktadır. Dünya sıralamasında yer alan Varşova Üniversitelerinin neredeyse tüm programlarının eğitim dili İngilizce olup programlara yalnızca lise diploması ile kayıt yaptırılabilmektedir. Varşova’da bulunan alanında uzmanlaşmış diğer üniversiteler arasında bulunan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Varşova Avrupa Güzel Sanatlar Akademisi de sunmuş oldukları köklü ve kaliteli eğitimin yanı sıra sosyal ve ekonomik açıdan sağladığı fırsatlarla Türkiye’den yurtdışı eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Avrupa’nın en dinamik akademik başkentleri arasında bulunan Varşova’daki üniversitelerden birine lise diplomanız ile mezuniyet sonrasında uluslararası alanda herhangi bir denklik problemi ile karşılaşmaksızın, oldukça uygun ekonomik şartlarla kaydınızı yaptırabilirsiniz. Avrupa’nın en kaliteli üniversitelerinin bulunduğu kültürel ve sosyal bir başkent olan Varşova’da eğitim fırsatını yakalamak sizin elinizde! Bu fırsatı kaçırmak istemiyorsanız, kayıt işlemleri ve diğer tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Avrupa’nın en iyi başkentlerinden birinde hayalini kurduğunuz eğitime başlamak için acele edin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız