DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Viyana Üniversitesi

Yurtdışında eğitim almak; birçok öğrenci için daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir meslek sahibi olabilmek adına tercih edilebilmektedir. Özellikle eğitim sistemlerinin uluslararası standartlarda olması ve ayrıca dil açısından da birçok avantaj sunması yurtdışında eğitim veren üniversitelere yönelişi arttırmaktadır. Yurtdışında birçok ülkeden eğitim için öğrenci alan üniversiteler arasında yer alan Viyana Üniversitesi de  tercih edilebilecek alternatifler arasında yer almaktadır. Viyana Üniversitesi hakkında bilgi vererek bu üniversiteyi tercih edecek öğrencilere destek olmayı amaçladık. 

 

Viyana Üniversitesi 

Viyana Üniversitesi; 1365 yılında Herzog IV. Rudolf tarafından kurulmuş, Avrupa'da bulunan en eski üniversiteler arasında yer almaktadır. 130 farklı ülkeden öğrenci kabul eden üniversitede; ekonomi, siyaset bilimi, enformatik, ilahiyat, tarih, filoloji, psikoloji, filozofi, matematik, sosyoloji, coğrafya, kimya, astroloji, mütercim tercümanlık, moleküler biyoloji gibi dallarda eğitim verilmekte ve araştırma yapılmaktadır. Viyana Üniversitesinde 60 kampüs ve bölüm yer almaktadır. Üniversitenin ana binası şehir merkezinde tarihi bir binadır. Ana binadan üniversite idaresi ve okulla ilgili tüm işlemler sağlanır. Ulaşım açısından üniversitenin önünden geçen tramvay, metro veya otobüslerle ulaşım verilmektedir.

 

Viyana Üniversitesi kampüs içinde kütüphane, derslikler, konferans salonları, bilgisayar odaları, bahçede barbekü restoranlar, parklar, üniversite kafesi, süpermarket ve kitapçılar yer almaktadır. Her öğrenciye ait olan bir internet hesabı ve bilgisayar şifresi bulunmaktadır. Öğrenciler ücretsiz olarak internete giriş yapabilmektedir.

 

Viyana Üniversitesi’nin kütüphanesinde; 6,5 milyon kitap kapasitesiyle öğrencilere, ücretsiz olarak faydalanabilme olanağı verilmiştir. Üniversite içerisinde sınıf eğitimi yoktur. Kredi ve dönem sistemi olan bir eğitim bulunmaktadır. Her dönem başında bölüm başkanlığınca dönemlik olarak dersler verilmektedir. Kredi almak şartıyla istenilen ders seçilir ve daha kısa süre içerisinde eğitim tamamlanır. Üniversitede iki dönem okuma koşuluyla Öğrenci Değişim Programı olarak Erasmus Sokrates ile Avrupa'da birçok ülkede ücretsiz üniversite eğitim alma imkânı sunulmaktadır.

 

Viyana Üniversitesi'nde lisans programlarının haricinde, yüksek lisans programları da yer almaktadır. Eğitimine yüksek lisans olarak devam etmek isteyen kişiler de bu uygulamalardan faydalanabilir. Viyana Üniversitesi hakkında daha geniş kapsamlı ayrıntıları merak edenlere uzman danışmanlarımız yardımcı olmakta ve gerekli olan tüm şartlar hakkın bilgilendirmeleri yapmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız