DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Vizyon Üniversitesi

Vizyon Üniversitesi Makedonya'nın Gostivar şehrinde eğitim veren bir üniversitedir. Gostivar, Makedonya’da Türk nüfusun en yoğun olduğu kenttir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde 5 fakültede lisans ve yüksek lisans programları uygulanmaktadır. Üniversitenin Türkçe eğitim vermesi Türkiye'den pek çok öğrencinin bu üniversiteyi tercih etmesine neden olmaktadır.

 

Vizyon Üniversitesi kendi ülkesinde Türkçe eğitim konusunda akreditasyon alabilmiş olan ve YÖK tarafından tanınan Avrupa’daki tek üniversitedir. Eğitim ve öğretim aşamalarında etik değerleri benimsemiş, toplum yararına bir sistem kurgulayan, Avrupa standartlarında eğitim kalitesine sahip üniversite; her yıl yurtdışından öğrenci kabul etmektedir.

 

Türkçe dili seçeneği ile eğitim veren bir üniversite olan Vizyon Üniversitesi, derslerde %15 oranında İngilizce dil eğitimi de vermektedir.

Vizyon Üniversitesine kayıt olabilmek için herhangi bir sınav sonucu zorunluluğu yoktur, Makedonya eğitim sistemi gereği sadece lise mezunu olan herkes üniversite eğitimi alma hakkına sahiptir.

 

Türkiye‘den bu üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Üniversite başvuruların ardından bir mülakat düzenlemekte ve öğrencilerini bir sohbet toplantısında tanıyarak almaktadır.

 

Makedonya yaşam alışkanlıkları açısından bizim kültürümüze yakın bir ülkedir. Pek çok Avrupa ve Balkan ülkelerine kıyasla çok daha ekonomik koşullarda yaşamak mümkündür ve bu, yurtdışında eğitim almak isteyen pek çok gencin Makedonya’yı tercih etmesine neden olmaktadır.

Vizyon Üniversitesi kaliteli bir eğitimi çok ekonomik koşullarda alabileceğiniz, Makedonya’nın yıldızı parlak okullarından biri olarak öğrencilerini eğitmektedir.

 

Makedonya ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi kayıt evrak listesi, Makedonya’da yaşam, konaklama seçenekleriniz ve benzeri konularda bilgi almak için tüm ofislerimizde uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız