DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Vizyon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programları

Uzaktan eğitim bugün pek çok kişi tarafından tercih edilen eğitim programlarından biridir. Yurt dışında üniversite okumak istiyorsanız ancak çalışıyorsanız veya devamlı okula gitmek için vaktiniz yoksa Makedonya’da bulunan uzaktan eğitim veren üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Makedonya'da uzaktan eğitim veren üniversitelerde üniversite giriş sınavına girme koşulu olmadan, uzaktan eğitim imkanı bulunan bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Özellikle Vizyon Üniversitesi bu konuda verdiği kaliteli eğitimler ile ün salmıştır.

Uzaktan eğitim almak için gereken koşullardan biri, yılda iki kez sınavlara katılım sağlamanızdır. Makedonya’da bulunan üniversitelere gidebilmeniz için vize koşulu yoktur; 90 günü aşmamak kaydıyla, sadece pasaportunuz ile Makedonya'ya rahatlıkla giriş çıkış yapabilir ve konaklayabilirsiniz.

Hangi Bölümlerde Uzaktan Eğitim Alabilirim?

Uluslararası Vizyon Üniversitesini tercih ettiğinizde; Ekonomi, Bilişim Mühendisliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık, Hukuk bölümlerinde uzaktan eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nin akreditasyonu ve YÖK tarafından tanınırlığı bulunmaktadır. Siz de devamlılık ve sınav şartı olmadan belirtilen bölümlerden istediğinizi tercih ederek uzaktan eğitim alabilir, mezun olduktan sonra mesleğinizi icra edebilirsiniz.  

Uzaktan Yüksek Lisan Yapabilir miyim?

Üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız; yurt dışında uygun fiyatlarla sınav şartı bulunmadan yüksek lisans yapabilirsiniz. Yurt dışında yüksek lisans yapabileceğiniz avantajlı üniversitelerin başında Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Lisans yaptığınız bölümden mezun olduğunuz takdirde istediğiniz bölüm için gereken belgelerinizi hazırlayarak kaydınızı yapabilmekteyiz. Bunun için gerekli olan en önemli şart, dört yıllık bir bölüm yani lisans mezunu olmanızdır. Uzaktan eğitimle yüksek lisans yapmanızdaki avantaj ise; devam zorunluluğu olmadan sadece sınavlara gelerek eğitiminizi tamamlayabilme olanağıdır. Ülkenizde çalışıyorsanız veya devamlı okula giderek dersleri takip edecek vaktiniz yoksa; bu formatta bir eğitimi tercih ederek yüksek lisansınızı tamamlayabilirsiniz.

Peki Uluslararası Vizyon Üniversitesi Nasıl Bir Okuldur?

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Uzaktan yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim formunu doldurabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul'da bulunan ofilserimizi ziyaret ederek alanında kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız