DRAFT BLOG

Yabancı Bir Ülkede Türkçe Üniversite Okumak

Günümüzde artık pek çok öğrenci, üniversite sınavının yorucu etkisinden kurtulmak ve iyi bir kariyer şansı elde etmek için yurt dışı üniversitelerine yönelmektedir. Uluslararası geçerliliğe sahip diploma avantajı sağlayan yurt dışı üniversiteleri, pek çok açıdan avantajlıdır diyebiliriz. Özellikle yurt dışında Türkçe eğitim veren üniversitelerin de bulunuyor olması, bu avantajları ikiye katlamaktadır.

Yurt Dışında Türkçe Eğitim
Yurt dışında Türkçe eğitim imkânı sağlayan üniversiteleri tercih ederek başka bir dilde yetkin olmamanızın akademik başarınızı olumsuz etkileme riskinden kurtulabilirsiniz. Böylece, yeni bir dil öğrenmek de stresli bir zorunluluk olmaktan çıkıp keyifli bir ilgi alanına dönüşecektir. Kimileri için yabancı dilde üniversite eğitimi almak, dil yatkınlığından dolayı oldukça kolay bir durumken, kimileri içinse bu durum zor ve üstesinden gelinemeyecek bir mevhumdur. Zira dil öğrenmek herkes için aynı sürede ve hızda gerçekleşmeyen bir süreçtir. Dil öğrenmek konusunda endişe taşıyan öğrenciler için, yurt dışında Türkçe eğitim oldukça iyi bir alternatiftir. Yurt dışında Türkçe eğitim denince akla ilk gelen ülkelerden biri Azerbaycan'dır.

YÖK Tarafından Tanınan Üniversiteler
Azerbaycan’da yer alan ve YÖK tarafından tanınan üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Bir hazırlık eğitiminin ardından Azerbaycan Türkçesi ile zorlanmadan istediğiniz branşta eğitim alma fırsatlarından yararlanabilir ve hayallerinizdeki bölümü Türkçe olarak okuyabilirsiniz. Azerbaycan'da kaliteli bir şekilde Türkçe eğitim alabileceğiniz kurumlar arasında ise; Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi ve dünyanın en iyi ilk 1000 okulu listesinde yer almayı başarmış Bakü Devlet Üniversitesi gibi üniversiteler yer almaktadır. Yurt içindeki okullarda yüksek puan gerektiren Hukuk, Mimarlık, Bilişim Mühendisliği, PDR, Ekonomi,Tıp ve Pedagoji gibi pek çok bölümü yurt dışında Türkçe eğitim seçeneği ile okuyabilir ve YÖK denkliği sayesinde de Türkiye'de mesleğinizi icra etme şansı yakalayabilirsiniz. 

Azerbaycan'da sınavsız bir eğitim almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. Yurt dışında üniversite okuma hayalinizi daha fazla ertelemeyin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız