DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yabancı Bir Ülkede Üniversite Okumak  Zor mu?

Yurt dışında okumak, çoğu kişi için bir hayal olduğu kadar, düşündürücü bir hedef de. Çünkü yurt dışında öğrencilik hayatına adım atabilmek için insanın kendi maddi, akademik, sosyal durumunu anlaması ve ona göre bir plan çizip hareket etmesi gerekiyor. Sonuçta her ülkenin kendine has ekonomik, kültürel koşulları var ve karar verilirken hepsi, tercihen deneyimli danışmanlar eşliğinde değerlendirilmeli. Peki yabancı bir ülkede üniversite okumak zor mu?

Seçenekler Çok

Yurt dışında eğitim almanın zor olduğunu doğrulayacak bir veri bulmak açıkçası zor. Çünkü her gelir grubundan, her amaç ve niyetten insan için Avrupa genelinde pek çok farklı seçenek var. Almanya, İngiltere gibi ülkeler akademik kariyer hedefleyen ve sınavlara hazırlanmaya zamanı, enerjisi olan kişiler için uygundur. Orta Avrupa’daki ülkeler nispeten öncekilere nazaran daha uygun fiyatlıdır ve Avrupa’da sınavsız eğitim veren üniversitelerin sayısı gittikçe artmaktadır... 

Eğer bir zorluktan söz edebilecek isek belki de yalnızca kendinize uygun bir karar verememeniz durumunu örnek gösterebiliriz. Tam olarak gitmeye ikna olmadığınız bir ülkede, isteyip istemediğinizden emin olmadığınız bir bölümde, üniversitede okumak pek doğal olarak sizin için zorluklar yaratacaktır. 

Burada önemli olan nokta yurt dışı okulları ve bu okulların bulundukları ülkeler hakkında detaylı bilgi edinmeniz, hareket planınızı önceden yapıp rotanızı belirlemeniz ve istikrarlı bir şekilde, yurt dışı eğitiminiz konusunda size düşen kişisel sorumluluklarınızı yerine getirmenizdir. Eğer hesabınızı yaparak böyle bir girişimde bulunursanız, “zorluk” olarak görülebiecek olan olgular sizin için kısa zamanda “tecrübe” haline gelecektir.

Avantajlı Olan Ne?

Yalnızca düşünün. Avrupa’da yıllar yılı koca Batı eğitim geleneklerini taşımış, küresel araştırmalar adına deney ve gözlem merkezlerine dönüşmüş üniversitelerde okuyacaksınız. Elde edeceğiniz kaliteli bilginin de dışında yurt dışındaki üniversitelerde öğrencilik sürecindeki staj programları ülkemizdekilerden çok daha sistemli, çok daha avantajlı. Avrupa genelinde yüksek eğitime ayrılan bütçe Türkiye’mizde ayrılan bütçeden kat kat fazla. Böylesi okullardan mezun olduktan sonra iş dünyasına hızla adım atabilecek ve burada çalışabileceğinizden çok daha büyük, kapsamlı projelerde ve yatırım alanlarında görev alabileceksiniz. 

Öte yandan Avrupa’da sınavsız üniversiteler yaygınlaşmakta. Sınav stresi sizin için problemse veya mühendislik, hukuk, psikoloji gibi sınavlarda yüksek derece gerektiren bölümlerin sınavlarına hazırlanabilecek vaktiniz, enerjiniz yoksa bu olanaklardan da faydalanabilirsiniz. Batı Avrupa’dakine benzer bir kalitede verilen sınavsız yüksek eğitim; Rusya, Polonya, Makedonya, Azerbaycan, Ukrayna gibi ülkelerde oldukça sistemli bir biçimde uygulanıyor.

Bize Ulaşın

Yurt dışı üniversiteleri hakkında bilgi almak, yurt dışında üniversite okumanın detaylarına dair merak ettiklerinizi sormak için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bizlere internet sitemizde yer alan online iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız