DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Yabancı Dil Eğitimi Alırken Euro Kazanmak İster Misiniz?

Günümüzde yabancı dilin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Ülkemizde yabancı dil eğitimi ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde uzun yıllar boyunca öğretilse de genellikle bu konuda istenen başarı sağlanamamakta, yabancı dil başarısı açısından Türk vatandaşları Avrupa ile kıyaslandığında alt sıralarda yer almaktadır. Bu durum, yabancı dilin önemini kavrayan pek çok kişiyi dil eğitimi için kurs veya özel ders gibi seçeneklere yönlendirmektedir.

Yabancı dil öğrenmenin sadece bilişsel bir mesele olmadığı, deneyimle yakından bağlantılı olduğu açıktır. Dolayısıyla, sadece kitaplardan dil öğrenmek teorik olarak mümkün olsa da dilin doğası gereği dinamik bir yapı olduğu ve sürekli gelişip değiştiği göz önüne alındığında, sadece kitaplara dayalı bir yabancı dil eğitiminin ihtiyacınıza tam cevap veremeyeceği açıktır. Bu nedenle, yurtdışında dil öğrenimini dil deneyimiyle bir araya getiren yabancı dil okulları çok daha hızlı ve sağlıklı bir gelişme sağlayabilir.

Bununla birlikte, yurtdışında yabancı dil öğrenmek isteyenler özellikle son zamanlarda artış gösteren döviz kurları nedeniyle tereddüt etmekte veya başka arayışlara girmektedir. Eğer yurtdışında dil kursuna giderek yabancı dilinizi geliştirmek istiyor fakat ekonomik nedenlerle tereddüt ediyorsanız, size güzel bir teklifimiz var: Yurtdışında dil öğrenirken Euro kazanarak bütçenize destek olabilir, konaklama, ulaşım, yeme-içme gibi giderlerinizi karşılayabilirsiniz! Nasıl mı?

Özellikle İngilizce yabancı dil eğitimi dendiğinde dünyada akla gelen ilk merkezlerden olan İrlanda ve Malta, uzun süreli yabancı dil kurslarına kaydolan öğrencilere haftada belli bir sınırlamayla çalışma izni sağlamaktadır. İrlanda’da saatlik asgari ücret yaklaşık 10 €’dur ve öğrencilere haftada 20 saat, tatillerde ise 40 saat çalışma izni sağlanmaktadır. Kabaca bir hesap yaparsak, İrlanda’da İngilizce eğitimi alırken ayda yaklaşık 800-1000 € civarında kazanarak pek çok giderinizi karşılayabilirsiniz.

Aynı durum dünyanın en iyi dil okullarının bulunduğu Malta için de geçerlidir. Bu yılın başında yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle Malta, 90 günden uzun süreyle dil okullarına kaydolan yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni sağlanacağını açıklamıştır. Malta’da çalışanlara ödenen asgari ücret yaklaşık 9 €’dur, bu da İrlanda’ya benzer şekilde ayda yaklaşık 720-900 € kazanabileceğiniz anlamına gelir ki Malta’da pek çok giderinizi karşılamak için yeterlidir.

İrlanda ve Malta’da size uygun İngilizce dil okulları ve farklı yabancı dil eğitim seçeneklerimiz için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Dünyanın en iyi dil okullarında yabancı dil öğrenirken Euro kazanma fırsatlarını kaçırmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız