DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Yabancı Dilde Eğitim Almak Neden Önemlidir?

Eğer yabancı dil eğitimi tercihiniz İngilizce dilinden yana olacaksa anadilinin İngilizce olduğu ülkeleri tercih etmeniz son derece makul bir seçim olacaktır. Bu bağlamda Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Malta'da bulunan kurumları tercih edebilirsiniz. Kanada ayrıca Fransızca'nın da anadilde konuşulduğu bir ülke olduğundan dolayı ikinci bir dili de yerinde öğreniyor olmanın avantajını yakalayabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından birçok öğrenciyi 80 yıldan fazla bir süredir kampüslerinde ağırlamayı başarmış olan Kaplan International Dil Okulları'nın Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya  kampüslerinden birini seçebilir ve dil eğitiminizi en doğru ve en sağlıklı şekilde başlatabilirsiniz.

Farklı Dillerde Üniversite Eğitimi
Elbette dil eğitiminde tek kıstas İngilizce değildir. Bugün artık ikinci ve hatta üçüncü bir dili biliyor olmak, pek çok saygın kuruluş ve kurumlarca aranan bir özelliktir. Bu bağlamda en az İngilizce kadar önemi bulunan Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca dillerini öğreniyor olmak da pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Dolayısıyla bu dillerin anavatanı olan Almanya, İspanya, İtalya, Fransa ve İsviçre'de yabancı dil eğitimi alıyor olmak oldukça önemlidir. Ayrıca bu ülkelerde yabancı dil eğitiminin yanında üniversite eğitimi alabilir ve bu sayede dil öğreniminizin yanında kariyerinizde parlak adımlar atmanızı sağlayabilecek yurt dışı eğitimi fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Örneğin; Almanya'da Almanca dil eğitiminizi aldıktan sonra üniversite eğitiminizi de başlatabilirsiniz. Dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan ve Almanya'da bulunan Leibniz Hannover Üniversitesi  ve Berlin Humboldt Üniversitesi yurt dışında üniversite eğitiminiz için tercih edebileceğiniz saygın kurumların başında gelmektedir. 

Berlin Humboldt Üniversitesi Hakkında
Almanya'nın en iyi ilk 10 üniversitesi olan Berlin Humboldt Üniversitesi, aynı zamanda dünyanın en kaliteli ilk 1000 kurumundan biridir. Berlin Humboldt Üniversitesi, tarihi boyunca pek çok ciddi değişikliğe uğramıştır. Bunların en sonuncusu, 1989’da Doğu Almanya’da yaşanan Barışçıl Devrim sürecinde yaşanmıştır. Bu değişimin sonucunda hem Doğu hem de Batı Almanya’dan ve yurtdışından pek çok profesör Humboldt Üniversitesi’nde görev yapmaya başlamıştır. Berlin Humboldt Üniversitesi, Haziran 2012’de 11 diğer Alman üniversitesiyle birlikte Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görülmüştür. Alman Federal Hükümeti tarafından verilen bu ödül, özellikle “Sorgulayan Zihinleri Yetiştirmek: Bireysellik, Açıklık, Rehberlik” adlı gelecek konsepti için verilmiştir. BHÜ, en iyi 10 Alman üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Anlaşmalı okullarımız hakkında daha detaylı bilgi  almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız