DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yanlış Tercih Yaptım Diye Üzülmeyin: Yurt Dışında  2. Üniversitenizi Okuma Şansınız Devam Ediyor

Öğrencilerimiz bazen, üniversite eğitimi sırasında yanlış bölüm tercihi yapmış olduğunu düşünebilirler. Bunun en büyük sebepleri arasında o bölümün kişiye uygun olup olmadığı, mezun olduktan sonra öğrenciyi yeteri kadar tatmin edip etmeyeceği vb. konular sayılabilir. Belki de öğrenciler, eğitimlerini yurt dışında bulunan bir okulda devam ettirme ihtiyacı duymuş olabilirler. Siz Türkiye'de bir üniversite programından mezun olsanız da olmasanız da yurt dışındaki pek çok okul sınavsız geçiş hakkı tanıdığından dolayı, eğitiminizi yurt dışında devam ettirebilirsiniz. Peki bu kurumlar hangileridir?

Bakü Devlet Üniversitesi - Azerbaycan

Azerbaycan’ın en eski üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde hayalini kurduğunuz bölümü hiçbir sınav engeline takılmadan okuyabileceğinizi biliyor muydunuz? Yalnızca lise diplomanız ile dünyanın en saygın ve kalite sıralamasında ilk 1000 içinde yer alan Bakü Devlet Üniversitesi’ne kaydolabilirsiniz. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 1919 yılında kurulan Bakü Devlet Üniversitesi, yaklaşık 100 yıllık birikimi ile bugün 17 farklı fakültede öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Öğrencilerine Avrupa standartlarında bir eğitim sunan üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde birçok eğitim programı bulunmaktadır. Üniversitenin sunduğu programların eğitim dili seçenekleri arasında Azerbaycan Türkçesinin de olması Türkiye’den giden öğrenciler açısından ayrıca bir avantaj yaratmaktadır. Rusça eğitim dili seçeneğine de sahip olan üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönmek isteyen öğrenciler, YÖK denkliğine başvurduklarında genellikle problem yaşamamaktadır.

Varşova Üniversitesi - Polonya

Polonya, Avrupa’da “eğitim” denilince ilk akla gelen ülkelerden biridir. Doksanlı yıllardan bu yana yüksek öğretime yaptığı yatırım ile adından söz ettiren Polonya, 310 özel üniversite ve yüksek okulla birlikte 138 devlet üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim alanında Polonya, sadece öğretim ücretlerinin makul oluşuyla değil, okullarının gösterdiği başarı ve kaliteyle de öne çıkmıştır. Yurt dışı üniversiteleri arasında göze çarpan Polonya üniversiteleri, yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok kişinin en gözde okullarıdır diyebiliriz. Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Varşova Üniversitesi, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. Başarısını ve kalitesini ispat etmiş bu üniversite dünyanın hemen hemen her yerinden öğrenciyi kendisine çekmektedir.

Yurt dışında üniversite okuma hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız