DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Yaşam Maliyetleri Açısından Bütçenizi Bozmayacak Ülkeler

Yurt dışında üniversite okumayı düşünen pek çok öğrencinin aklını kurcalayan durumlardan biri de hiç şüphesiz o ülkenin öğrenci dostu olup olmadığıdır. Bugün pek çok öğrencinin yurt dışı üniversitelerini tercih etmek için bir çok sebebi vardır. Onlardan biri de elbette ülkelerin yaşam maliyetlerinin ve üniversitelerinin uygun bütçeli oluşudur. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde kaliteli bir yurt dışı eğitimi alırken uygun bir bütçe ile okumanız mümkün. Yaşam maliyetleri açısından bütçenizi bozmayacak ülkeleri sizler için derledik.

Avrupa'nın Kendine Has Şirin Bir Ülkesi: Letonya

Telekomünikasyon alanında Avrupa’nın en gelişmiş ülkesi olan ve dünya üzerindeki en hızlı ve uygun fiyatlı internet servislerinden birine sahip olan Letonya’nın başkenti Riga, yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ileri düzeyde sosyoekonomik imkanlar sunmakla beraber çoğu Avrupa ülkesine kıyasla maddi açıdan daha uygundur. Avrupa Birliği’nin 2004 yılından bu yana bir üyesi olan Letonya, Rusçanın da yoğunlukla konuşulduğu, birden fazla kültürü içinde barındıran bir ülkedir. Ana dili Letonca'dır. Diğer Baltık ülkelerinin başkentlerine kıyasla çok daha modern ve ilerici bir şehir olan ve her geçen gün kendisini daha çok geliştirerek eğitim ve yaşam standartları açısından Baltık ülkelerinden ziyade daha büyük ve daha eski Avrupa kentleriyle güçlü bir rekabete tutuşmaya hazırlanan Riga, birçok ülkenin sahip olmadığı kendine özgü imkanlarından dolayı bu rekabette gün geçtikçe sivrilecek ve yurt dışında yaşam ve eğitim açısından muhteşem bir kenttir.

Kardeş Ülke Azerbaycan'da Bütçenize Uygun Yurt Dışı Eğitimi Fırsatı

Ülkemize coğrafi ve kültürel açıdan son derece yakın olan Azerbaycan, Türkiye Türkçesi ile eğitim veren üniversiteleri ile de yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sık sık tercih ettiği ülkelerden birisi olmaya devam etmektedir. Bugün itibarıyla 38 devlet üniversitesinin ve 11 özel üniversitenin bulunduğu Azerbaycan üniversitelerinde toplamda 11.566 profesör ve 12.616 akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki gelişkin petrol sektörünün bir etkisi olarak pratik ve teknik konularda pek çok insan bu ülkedeki bir yüksek öğrenim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitülerinin bulunduğu Azerbaycan bu alanların yanı sıra sosyal bilimler ve tıp alanlarında da sık sık tercih edilen üniversitelere sahiptir. Ülke aynı zamanda hem yaşam maliyetleri açısından hem de üniversite harçları bakımından oldukça düşük maliyetler sunmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde kaliteli bir yurt dışı eğitimini uygun bir bütçe ile almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız