DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yıldızı Parlayan Meslekler: Diyetisyenlik

Sağlıksız beslenmenin günden güne arttığı dünyamızda kontrollü ve sağlıklı bir diyet programını tek başına uygulamak son derece zorlu bir hal almıştır. Bir çok disiplini de beraberinde getiren diyetisyenlik, modern çağın yaratmış olduğu sağlıksız beslenme alışkanlıklarıyla savaşmak isteyen pek çok bireyin yardımına koşmaktadır. Ayrıca mesleki geleceğini garantilemiş alanlar arasında yer almaya da hak kazanmıştır. Dolayısıyla yıldızı parlayan mesleklerden biri diyetisyenliktir demek yanlış olmayacaktır.

Sosyal ve sağlık tabanlı farkındalığın yeterince oluşmadığı ülkemiz ne yazık ki diyetisyenlik mesleğinin akademik uygulanışı konusunda kendisini yeterince geliştirmeyi başaramamıştır. Bu sebepten dolayı diyetisyenlik mesleğinin insan sağlığı ve geleceği için sahip olduğu önemi kavramayı başaran ileri görüşlü pek çok öğrenci bu mesleğin eğitimini almak için yabancı ülkeleri tercih etmeye başlamıştır.

Yurtdışında kalifiye bir diyetisyenlik eğitiminin alınabileceği en iyi ülkelerden birisi Polonya’dır. Diyetisyenlik ve diyetetik alanında kaydettiği ilerlemelerin dışında diğer yurtdışı ülkelerine kıyasla akademik açıdan da son derece avantajlı bir ülke olan Polonya, hem Lehçe hem İngilizce eğitim fırsatı sunmasıyla, rakiplerinden daha ekonomik olmasıyla ve bünyesinde yurtdışı eğitimi alan öğrencilere yarı zamanlı çalışma fırsatı sunmasıyla akademik başarıyı maddi rahatlıkla birleştirmeyi başarmış bir ülkedir.

Akademik açıdan böylesine güçlü olan bu ülkede alınabilecek en iyi diyetisyenlik eğitimini ise ülkenin Alman kökenli şehri Gdansk’ta bulunan Gdansk Tıp Üniversitesi vermektedir. Beslenme ve diyetetik alanında Polonya’da lider konumda olan üniversite modern tıbbın sağlıklı beslenmeye dair yaptığı çıkarımları diyetisyenlik pratiği ile bir araya getirerek kendisine özgü bir müfredat oluşturmuştur. Bu güçlü müfredatı sayesinde Avrupa’nın en başarılı diyetisyenlerini bünyesinde toplayan okul bu alanda eğitim almak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.

Polonya dışında Avrupa’da iyi bir diyetisyenlik eğitimi veren bir diğer ülke başarılı üniversiteleriyle dünya çapında nam salmış olan Macaristan’dır. Avrupa’daki diğer ülkelere kıyasla daha organik ve sağlıklı bir beslenme anlayışının nesilden nesile aktarıldığı Macaristan’da alınacak bir diyetisyenlik eğitimi öğrencilere geleneğin güvenilirliğiyle akademik araştırmaları birleştiren bir yurtdışında eğitim deneyimi sunmaktadır. 

Macaristan’ın öğrenci kenti olan Peç’te bulunan Peç Üniversitesi dünyanın beslenme alışkanlarına yön veren diyetisyenler yetiştirmiş bir eğitim kurumudur. 1367’den bu yana Avrupa standartlarının son derece üstünde bir eğitimi dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere veren üniversitenin beslenme ve diyetetik bölümü görece yeni olsa da verdiği sağlam eğitim ve tecrübeli akademik personeli sayesinde Peç Üniversitesi’nin diyetisyenlik alanındaki akademik anlayışını dünyanın en kaliteli eğitim kurumlarıyla rekabet edebilecek bir seviyeye taşımıştır. 

Yurtdışında diyetisyenlik eğitimi almak ve yurtdışında üniversite okumak ile ilgili tüm sorularınıza sağlıklı bir kanaldan yanıt bulabilmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in uzman eğitim danışmanlarıyla İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerinde görüşebilir ve bu konuda ihtiyacınız olan tüm yardım ve desteği alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız