DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

YKS'den İstediği Puanı Alamayan Öğrenciler İçin Sınavsız Üniversite Fırsatı

Üniversite sınavları pek çok kişi için büyük stres kaynağı olabiliyor. Sınavlar esnasında stres ve gerginlik yaşayan öğrenciler bazı zamanlarda YKS’den istedikleri puanları alamayabiliyorlar. Sınavsız üniversiteler böyle öğrencilerimiz için önemli fırsatlar oluşturuyor. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler da çoğunlukla bu üniversitelerdeki puansız bölümleri tercih ediyor. Yani eğer sınavlarda istediğiniz başarıyı elde edemiyorsanız üzülmeyin. Avrupa’da lisans eğitimi almak ve bunu sınava girmeden yapmak mümkün.

Sınavsız Üniversitelere Başvuru Yapmak: Tek İhtiyacınız Olan Kendiniz 

Peki süreç nasıl işliyor? Sınavsız bir üniversiteye nasıl kayıt olunuyor? Oldukça basit. Lise diplomanız ve not dökümünüzle ilgili üniversiteye başvurunuzu yapıyorsunuz. Üniversitenin eğitim dilinde bir yeterliliğiniz varsa bunu belgeli bir biçimde kanıtlıyorsunuz. İngilizce veya başka yabancı dillere hakim değilseniz de üzülmeyin, sınavsız üniversitelerde dil yeterliliği olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfları bulunuyor.

Avrupa’daki Sınavsız Üniversiteler

Avrupa’da lisans eğitimi almak için pek çok seçeneğiniz var. Avrupa’da sınavsız öğrenci kabul eden birçok üniversite var. Böylesi okullara Rusya, Polonya, Litvanya, Azerbaycan ve Balkan ülkelerinde sıkça rastlamak mümkün. Özellikle Balkan üniversiteleri, Polonya üniversiteleri kaliteli eğitim arayanların dışında, uygun fiyatlar arayan öğrencilerin de yüzünü güldürüyor. Bu ülkelerde yaşam da oldukça ucuz. Draft Eğitim Danışmanlık da tüm yurt dışı eğitimi sürecinizde danışmanlık hizmeti vermektedir. Okul başvurunuzdan, gideceğiniz ülkedeki konaklama ve oryantasyon sürecinize, eğitim sürecinden mezuniyete kadar siz dilediğiniz ölçüde yanınızdayız.

Diploma Denkliği 

Sınavsız üniversitelerden mezun olduktan sonra, diplomanızın Türkiye veya başka ülkelerde geçerli olabilmesi için bir denklik sürecine giriyorsunuz. Bu süreçten sonra, girdiğiniz üniversite hangi ülkenin ilgili bakanlığı tarafından tanınıyorsa o ülkede üniversite mezunu bir birey olarak görülüyorsunuz. Yani öğrendiğiniz mesleklerde çalışma fırsatına sahip oluyorsunuz. Bu konuda elbette gideceğiniz üniversiteyi seçerken hangi ülkelerde tanınır olduğunu iyice incelemekte fayda var. 

Draft Eğitim Yanınızda

Yazıda da belirttiğimiz üzere yurt dışında eğitim almaya gidecek olan öğrencilerimizin tüm süreçlerinde yanındayız. Avrupa’da eğitim almak, sınavsız üniversiteler, farklı üniversite bölümleri gibi konulara dair merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız