DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

YKS Derdi Yaşamadan Üniversite Okuyabilir miyim?

Üniversite sınavı süreci, liseden mezun olup hayallerindeki bölümü okumak isteyen öğrencilerimiz için stresli bir süreç olmuştur. Bu durumda istediği puanı alamayıp, istediği bölüme yerleşemeyen öğrencilerin tercih edebileceği en akıllıca yol elbette yurt dışı üniversitelerine kayıt olmaktır. Zira yurt dışında bulunan çoğu kuruma sınav derdi olmadan sadece lise diplomanız ile kayıt olabilir üstelik dünyanın en saygın ve prestijli üniversite eğitimini alabilirsiniz. Elbette yurt dışında okumanın avantajları sadece bununla bitmiyor. Avrupa'nın ya da dünyanın tüm kapıları size açılarak vizyonunuzu geliştirebilir ve bu sayede yabancı dilinize katkıda bulunabilirsiniz. YKS derdi olmadan üniversite okuyabileceğiniz bazı ülkeleri ve kurumları bu yazımızda sizler için derledik.

Sınavsız Yurt Dışı Eğitiminin Gözde Ülkesi: Polonya

Eğitim alanında dünyadaki ilk 1000 üniversite arasına giren okullarıyla tanınan Polonya, aynı zamanda sınavsız eğitim seçeneği de sunan bir ülkedir. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla ekonomik açıdan da son derece uygun olan bu ülke bünyesinde eğitim gören öğrencilere haftada 20 saatlik bir part-time çalışma imkanı da sunar. Bundan dolayı Polonya hem öğrenciler hem de ebeveynler için ekonomik açıdan rahatlatıcı, özgürleştirici ve ferah bir yurtdışında eğitim deneyimi sunan bir ülkedir. Yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok insana çözüm odaklı, modern ve kaliteli bir eğitim sunan Polonya devlet üniversiteleri ise, eğitim alanındaki yenilikçi hedefleriyle öğrenciler için vazgeçilmez bir eğitim kapısıdır.

Polonya’da eğitim görebileceğiniz en iyi devlet üniversitelerinden birisi 20.000 kadar araştırma üniversitesi arasındaki %3’lük dilimin içerisinde olan Varşova Üniversitesi’dir. Varşova Üniversitesi, uluslararası sıralamalar açısından Polonya’nın en iyi üniversitesidir ve Avrupa’daki diğer rakiplerine kıyaslandığında dahi çok daha üstün bir eğitim sunmaktadır. Ucuzluk kategorisinde Avrupa’nın ilk beş kentinden birisi olan Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan üniversite aynı zamanda kariyer açısından da son derece isabetli bir seçimdir çünkü yapılan anketlere göre bu üniversitenin mezunlarının %94’ü mezun olduktan sonra yeteneklerinin gerektirdiği bir işe yerleşmeyi başarmıştır.

Ukrayna'da Kaliteli Bir Yurt Dışı Eğitimi Sizleri Bekliyor

AB standartlarına uygun, kaliteli üniversiteleri, şehirlerinin ve eğlencesinin hareketliliği ile Ukrayna; pek çok turistin ve yurt dışında üniversite okumak isteyenlerin göz bebeği olmuştur. Renkli hayat tarzı, iklimine nazaran oldukça sıcakkanlı insanı, tarihi yapıları ve turistik şehirleriyle Ukrayna’da üniversite okumak, pek çok öğrencinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Eğitim dilinin hem Rusça hem de İngilizce olabildiği üniversitelere sahip Ukrayna’da iki dilde eğitim imkanına sahip olursunuz.

Ukrayna’da sınavsız eğitim alabileceğiniz  kaliteli bir üniversite, Odessa State Ekonomi Üniversitesi'dir. 1921 yılında kurulan Odessa State Ekonomi Üniversitesi; Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olarak eğitim vererek, lisans, yüksek lisans ve doktora alanında öğrenciye çeşitli akademik programlar sunar. Alanında uzman, deneyimli akademik kadrosundan eğitim alabileceğiniz üniversiteye sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırmanız mümkündür.

Yurt dışı okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız