DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Rusya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

YKS Puan Şartı Aramayan Yurt Dışı Okulları

Avrupa’da lisans eğitimi almak sandığınızdan çok daha kolay artık. Üstelik yüksek başarı gerektiren sınavların stresini yaşamadan, herhangi bir puan gereksinimi olmadan bunu yapabilirsiniz. Sınavsız üniversitelerin puansız bölümleri, son dönemde yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin göz bebeği. Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler, sağladıkları bu büyük kolaylıktan ötürü sınav şartı aramayan sınavsız üniversitelerde eğitim alma fırsatlarını değerlendiriyor. 

Yurt dışında okumak için önce gideceğiniz okulu seçmelisiniz, bu seçim süreci belki de eğitim faaliyetinizin en önemli süreci olacaktır. Draft Eğitim, eğitim hayatınızın başlangıcından sonuna kadar danışmanlık hizmetini size sunmaktadır. Kısacası, siz dilediğiniz anda eğitim hayatınıza fayda sağlamak için bir telefon yahut bir ileti uzağınızdayız. 

Yurt dışındaki sınavsız üniversitelere başvurmak son derece kolay. Kendi maddi imkanlarınıza, hedeflerinize göre seçtiğiniz üniversiteye başvurmak için yalnızca lise diplomanız ve liseyi hangi not dereceleriyle bitirdiğinizi anlatan bir belgeye ihtiyacınız var. Dil yeterliliğiniz varsa bunu kanıtlamalı, dil yeterliliğiniz yoksa da hazırlık sınıflarına kayıt olmalısınız. Bu işlemler tamamlandıktan sonraki süreç, vize işlemleriniz ve konaklama düzenlemeleriniz gibi zaruri düzenlemelerdir.

Şimdi ise size biraz Avrupa’daki sınavsız üniversitelerden bahsedelim…

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya

Yurt dışında hem sınavsız hem de uygun fiyatlı bir eğitim istiyorsanız Uluslararası Balkan Üniversitesi tam size göredir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde çok uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle, yalnızca lise diplomanızla kayıt yaptırabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya’nın başkenti Üsküp’de bulunmaktadır. Kurum tamamıyla uluslararası bir eğitim kurumudur. Avrupa ya da ABD’deki diğer  üniversitelerin, yüksek orandaki eğitim ücretlerini karşılayamayan öğrenciler için  harika bir alternatiftir.

Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi, Polonya

1919 yılında kuruldu. Adını taşıdığı Krakow kentinde bulunan üniversite tüm Polonya çapında üne sahiptir. Modern uygulama laboratuvarları, geçmişten bugüne gelen çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da üstünde bir eğitim sunuyor. 16 fakültesi bulunan üniversite, farklı akademik kurumların gelişmesine da önayak olan öncü bir üniversitedir. Bilim ve teknoloji alanlarında pek çok araştırmanın yapıldığı bir araştırma merkezi olma özelliği de  vardır.

Astrahan Devlet Üniversitesi, Rusya

Bu üniversite 1932 yılından beri var. Ülkedeki en kaliteli üniversitelerden biridir. Ulusal sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 6 enstitü, 21 fakülte, 40’ı aşkın araştırma kurumuna sahiptir. Rusya’ya gitmek isteyen öğrencilerin birincil tercihlerinden biri olan modern, yenilikçi ve dinamik bir akademik kurumdur. Astrahan Devlet Üniversitesi Türk üniversiteleriyle de işbirliği içindedir. 

Konuya ilişkin daha fazla bilgi almak için Draft Eğitim Danışmanlık’a ulaşın. Bunun için online iletişim formumuzu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız