DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

YKS Şartı Olmadan Makedonya'da Bilgisayar Mühendisliği Okumak

Makedonya'da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, dünya genelinden öğrencilere eğitim ve bilim sunan prestijli bir kurumdur. YÖK tarafından tanınması, üniversitenin çekiciliğini arttırmaktadır. Üniversite bünyesinde 8 fakülte ve 2 yüksekokul yer almaktadır.

Bu yazıda, Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde yer alan Bilgisayar Mühendisliği bölümünün avantajları ve kariyer fırsatları hakkında bilgi vereceğiz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorsunuz fakat karar veremiyor musunuz? Öğrenci adayları, bilgisayar mühendisliği alanında yurt dışında eğitim alarak vizyonlarını geliştirebilirler. Tamamen İngilizce eğitim alma fırsatı sunan sınavsız üniversitelerden biri olan bu üniversitelerde, lisans eğitimi genellikle 4 yıl sürmektedir.

Balkan Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Avantajları:

  • Eğitimleri YÖK tarafından tanınmaktadır.
  • IT, bilişim, yapay zeka ve teknoloji sektörlerinde özel ve kamu kurumlarında hızlıca iş imkanı bulabilirler.
  • Aldıkları kaliteli eğitimle kariyerlerinde yüksek lisans ve doktora yapabilme imkanı elde edebilirler.
  • Başarı bursu imkanlarına başvurabilirler.
  • Makedonya'da barınma, yeme-içme gibi olanaklara uygun maliyetlerle sahip olabilirler.
  • Uluslararası öğrenci sayesinde kültürlerarası etkili iletişim becerileri kazanabilirler.
  • Eğitim tamamen İngilizce olarak verilmektedir.
  • Avrupa standartlarına uygun eğitim alma imkanı sunmaktadır.
  • Öğrenci değişim programları sayesinde Avrupa'daki diğer üniversitelere gitme fırsatı elde edebilirler.

2022 yılında ÖSYM kılavuzunda yer alan tüm üniversitelerde sadece 7.600 kişi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmuştur, bu sayı hem Avrupa hem de Türkiye'deki iş gücü sayısını karşılamakta yetersiz kalmaktadır. Ancak, Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin sunduğu araştırma olanakları, nitelikli akademisyenler ve öğrenci kulüpleri sayesinde, mesleki donanımınızı artırabilir ve bu alanda iş bulma fırsatlarınızı yükseltebilirsiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi: Fakülteleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrencilere birçok farklı alanda eğitim imkanı sunan bir üniversitedir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Hemşirelik Yüksek Okulu gibi birçok farklı bölümü bünyesinde barındırmaktadır. Mühendislik Fakültesi de bu bölümlerden biridir ve bilgisayar mühendisliği bölümü ile öğrencilere geleceğe yönelik donanımlı bir eğitim sunar. Bu sayede, mezun öğrenciler hedefledikleri global firmalarda çalışma fırsatına erişmiş olurlar.

Bilgisayar Mühendisliği Mezunlarının Kariyer Olanakları Nelerdir?

Bilgisayar mühendisliği mezunlarının sadece yazılım alanında çalıştığı düşüncesi yanlıştır. Mezunlar, bilgisayar ve teknoloji alanındaki çeşitli alanlarda görev alabilirler ve hatta girişimcilik yapabilirler. Bunlara örnek olarak Bankacılık, Sağlık ve Havacılık sektörlerinde IT, Ar-ge, Yapay zeka, Veri analisti, Mobil uygulamalar, Siber güvenlik, Akademisyenlik, Yazılım ve Test uzmanı, Veri tabanı uzmanı gibi alanlar gösterilebilir.

Yurt dışında mühendislik eğitimi almayı mı düşünüyorsunuz? O halde Draft Eğitimi'ndeki yetkili eğitim danışmanlarımızla hemen iletişime geçin! Geç kalmadan kaydınızı yaptırın ve hayallerinize bir adım daha yaklaşın. Üniversite sınavına girmeden hangi üniversitelerde bilgisayar mühendisliği programı dahil olmak üzere diğer mühendislik programları okunabileceğini ve YÖK denklik sorgulamasının yapılabileceğini belirtmek istiyoruz. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız