DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Tüm Malta İçerikleri
Tüm Kosova İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

YÖK Denkliği Avantajı Nedir?

Yurt dışında eğitim almak, yurt dışı üniversitelerinde okumak, artık sınavsız üniversitelerin puansız bölümleri sayesinde çok daha kolay. Geçmişte yüksek dereceli sınav başarısına tabi olan Avrupa’da lisans eğitimi, son yıllarda bir trend olarak başlayan ve giderek sayıları artan sınavsız üniversiteler sayesinde bir hayal olmaktan çıkıyor. 

Lise Diplomasıyla Üniversite Eğitimi

Sınavsız üniversiteler, kısaca lise diplomanızla başvuru yapabileceğiniz yüksek eğitim kurumlarıdır. Dil yeterliliğiniz dışında, herhangi bir sınav başarısı sunmadan, üniversite eğitimi alabilmenizi sağlayan yerlerdir. Eğer dil yeterliliğiniz yoksa bu okullarda bulunan hazırlık sınıfları ile bir sene yabancı dil eğitimi alabilirsiniz. Bu üniversitelerde, normalde yüksek puanlar gerektiren mühendislik, hukuk, tıp gibi bölümleri de okuyabilir, çalışma hayatında veya akademik kariyer sahasında yerinizi alabilirsiniz. 

Sınavsız Üniversiteden Mezun Olmak

Peki sınavsız üniversitelerin diplomaları ne kadar geçerli oluyor? Örneğin yurt dışında sınavsız bir üniversiteye girdiğinizi düşünün, acaba ülkemizin Yüksek Öğretim Kurumu bu üniversiteyi tanıyor mu? Bu durumda incelemeniz gereken detay, gideceğiniz sınavsız üniversitenin  bölümlerinin YÖK denkliği avantajının bulunup bulunmadığıdır. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? YÖK'ün sitesinde yer alan haberleri takip edebilirsiniz zira en gücel kaynak orasıdır. Ayrıa bir yurt dışı eğitim firması ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer siz bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu üniversitelerden mezun olmuşsanız, Türkiye’de üniversite mezunu olarak kabul edilebilmeniz için okulunuzun YÖK tarafından tanınması gerekiyor. 

YÖK Denkliği Avantajları

Eğer gittiğiniz üniversitenin bölümleri, YÖK Denkliği avantajına sahipse, mezun olduktan sonra başlayan bir yıllık denklik sürecine giriyorsunuz. Bu sürecin başarıyla tamamlanması durumunda, YÖK Denkliği’ne sahip oluyor ve ülkenizde da kalifiye bir üniversite mezunu olarak sayılıyorsunuz. 

Bu durum ne tür avantajlar sağlar? En basitinden, sınav stresi ve korkusu gibi engellerin kariyer yolunuza taş koymasının önüne geçmiş olursunuz.Ayrıca yurt dışındaki yüksek kaliteli üniversitelerden birinde eğitim görmüş biri olarak, ülkenizde de iş bulmanız, veya iş kurmanız kolaylaşır. 

Bize Ulaşın

Sınavsız üniversiteler, başvuru koşulları ve YÖK denkliği hakkında sormak istediğiniz başka sorular varsa uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunu yapmak için sitedeki online randevu formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız