DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Birebir Danışman
Birebir Danışman

Karar aşamanızdan mezuniyetinize kadar sizinle birlikteyiz.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

YÖK Denkliği Avantajlı IBU Sınavsız, Üniversite Eğitiminizi Üsküp'te Alın!

Hayalinizdeki mühendislik fakültesinde, psikoloji bölümünde ya da mimarlık fakültesinde okumak için sınavsız yurtdışı üniversite eğitimi almaya ne dersiniz? Stresli ve rekabetçi üniversite sınavına girmeden, nitelikli eğitim alabileceğiniz harika bir ülke var: Kuzey Makedonya! Balkanların kalbi Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te, eşsiz bir üniversite deneyimi yaşayın ve kendinizi harika bir kariyere hazırlayın. Peki, yurtdışı sınavsız üniversite eğitimi veren kurumlar arasından hangisini tercih etmelisiniz?

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde Sınavsız Yurt Dışı Üniversite Eğitimi

Büyüleyici Vardar Nehri’nin kıyısında bisiklet sürüp tarihi Taş Köprü’den geçerek sınavsız yurtdışı üniversite eğitimi alacağınız Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz. Üstelik, sadece birkaç kilometre mesafe kat etmeniz yeterli! Kuzey Makedonya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine vararak kariyer hedeflerinize basamak basamak yaklaşın.

Sınavsız üniversite yurtdışı ülkelerinde tercih edebileceğiniz harika bir eğitim fırsatı olarak karşınıza çıkıyor. 8 fakültesi ve 1 meslek yüksekokulu ile hizmet veren Uluslararası Balkan Üniversitesi, %100 İngilizce eğitim veriyor. Üniversite’de, İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi’nden Mühendislik Fakültesi’ne; Hukuk Fakültesi’nden İletişim Fakültesi’ne kadar birçok bölümünde eğitim alabilirsiniz.

2017 Şangay Üniversiteler Sıralaması’nda, ülkenin en iyi üniversitesi seçilen Uluslararası Balkan Üniversitesi, imzacısı olduğu 150’yi aşkın uluslararası anlaşma ile öğrencilerinin Avrupa’da eğitim almasına olanak tanıyor. Ayrıca, Erasmus ve Mevlana gibi öğrenci değişim programları sayesinde öğrencilerine; Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da okuma fırsatı sunuyor. Kurum, sağladığı bu imkanları ile balkan üniversiteleri arasında saygın bir yer edinmiş durumda.

YÖK Denkliği Sorunu Olmadan Sınavsız Yurt Dışı Üniversite Fırsatından Yararlanın

YÖK denkliği, sınavsız yurtdışı üniversite olanağından yararlanmak isteyenlerin en merak ettiği konular arasında yer alıyor. Üniversite eğitiminin ardından Türkiye’ye dönmek isteyen gençler, mesleklerini icra edebilmek için diploma denkliği almak durumunda kalıyor. Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2014 yılı itibarıyla ÖSYM tercih kılavuzunda bulunuyor. Kurum, Kuzey Makedonya’da ÖSYM tercih kılavuzunda yer alan tek üniversite olarak öne çıkıyor.

Denklik veren yurtdışı üniversiteleri arasında yer alan Üniversite, mezunlarına YÖK denkliği sağlıyor. Bu sayede, Türkiye’de okumak için çok yüksek puanlar isteyen bölümlerde lise diplomasıyla okumanız, ardından da diploma denkliği alarak Türkiye’de iş dünyasına atılmanız mümkün hâle geliyor.

Uygun Fiyata Nitelikli Sınavsız Yurtdışı Üniversite Programlarına Katılın

Sınavsız yurtdışı üniversite programlarını araştırmaya başladığınızda, ilk merak ettiğiniz şeylerden biri eğitim masrafları olacaktır. Yurt dışı üniversiteler fiyatları bakımından kimi zaman pahalı bulunsa da, Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrenci dostu uygun fiyat politikasıyla dikkat çekiyor.

Avrupa’ya kıyasla yaşam masraflarının daha düşük olduğu Kuzey Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veriyor. Uluslararası Hukuk ve İnşaat Mühendisliği gibi prestijli bölümlerde yüksek lisans eğitim ücretleri 3000 Euro olan üniversitede, lisans eğitimi ise 3500 Euro’dan başlıyor.

Resmi kayıt ofisi Draft Eğitim ayrıcalığı ile Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne kolayca kayıt yaptırabilirsiniz. Sürecin başından sonuna kadar her adımı, uzman yurt dışı eğitim danışmanları ile tamamlayın. Program ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak için hemen web sitesinde yer alan iletişim numaralarını arayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız