DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
YÖK Denkliği Bulunan Kaliteli Yurtdışı Üniversiteleri:  Balkan Üniversitesi

Pek çok öğrencinin, yurtdışında üniversite okumak ile ilgili kafasında bir çok soru işareti olabilir. Bu soru işaretlerinden biri de, okudukları ve mezun oldukları üniversitelerin, Türkiye'de geçerliliği olup olmadığıdır. Yurtdışında bulunan çoğu okulda YÖK denkliği yoktur, ancak bazı saygın ve köklü kurumlarda bu denklik bulunmaktadır. Bunlardan biri de Uluslararası Balkan Üniversitesi'dir. Bu sayede öğrenciler, eğitim gördükleri ülkeden Türkiye'ye geri döndüklerinde iş fırsatı yakalayabilirler.

Ülkemizden yurtdışı eğitim için tercih edilen ülkelerin başında Makedonya gelir.  Uygun fiyatlı eğitimin bulunduğu Makedonya’da Avrupa standartlarında bir eğitim alma şansı bulunmaktadır. Bu durum yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin ilgisini çekmektedir demek yanlış olmayacaktır.  Makedonya’da Üsküp, Avrupa, Mit ve Struga gibi birçok farklı yerde üniversite eğitimi alma seçeneği bulunmaktadır. Balkan Üniversitesi ise Üsküp'te yer almaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'ne Dair Bilgiler

2006 yılında Üsküp Eğitim ve Kültür vakfı tarafından kuruldu.

Uygun maliyetli bir eğitim olanağı sunmaktadır.

Eğitim dili İngilizce'dir.

Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitim verir.

2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşmuştur.

Okulların kayıt dönemleri Ağustos ayından Ekim ayına kadar devam etmektedir.

Erasmus ve Mevlana programlarıyla uyumludur.

Kurumda yüksek lisans yapmak mümkündür. Avrupa’nın kalanında olduğu gibi süresi 1 yıldır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Hangi Bölümlerde Eğitim Alabilirim?

Türkiye'de ve dünyanın diğer yerlerinde bulunan pek çok okulda verilen eğitim ile aynı eğitim programları sunulmaktadır. İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den kayıt yaptıran öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok bölüm bulunmaktadır.

Balkan Üniversitesi, bir vakıf üniversitesi olduğu için kurumdan %100 burs alma şansınız da bulunmaktadır. Üstelik bunu bünyesindeki her bölüm için vermektedir. Ayrıca Uluslararası Balkan Üniversitesi, uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu durumdan dolayı da kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz gereklidir.

YÖK denkliği bulunan diğer üniversitelerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi konusunda kendini geliştirmiş, alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız