DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
YÖK Denkliği Olan Ve Uzaktan Eğitim Veren  Yurtdışı Üniversiteleri

Bir üniversitenin YÖK Denkliği’nin olup olmadığı sorusu yurtdışında lisans yapmak isteyen çok fazla kişinin aklına takılmaktadır. Ancak bu konuyu hiç dert etmeyin! Çünkü Draft Yurtdışı Eğitim’in danışmanlık verdiği hemen hemen tüm kurumlar YÖK tarafından tanınan kurumlardır.

Eğer yurtdışında bulunan üniversitelerden birine kayıt yaptırıp mezun olursanız, YÖK tarafından gerçekleşen bir “Seviye Belirleme Sınavı” uygulanmaktadır. Bu sınavdan 40 puan alarak geçebilirsiniz. Ayrıca sınavla alakalı bilgileri de doğrudan YÖK’ten alabilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim

Okulunuzun YÖK Denkliği kısmını hallettiniz. Gelelim, bir diğer önemli noktaya. Türkiye’de kurulu bir düzeniniz var ve bu düzeni terk etmek istemiyor musunuz? Yurtdışında uzaktan eğitim veren okullara başvurabilirsiniz. Bu sayede hem mevcut düzeninizi bozmamış olursunuz hem de daha uygun bir maliyet ile yurtdışındaki kaliteli bir okuldan mezun olma şansına erişirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Almanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışında uzaktan eğitim almanın avantajları saymakla bitmez. Uzaktan eğitim sayesinde hem kariyerinize odaklanabilir hem de uluslararası tanınırlığa sahip bir diplomayı edinebilirsiniz. Aldığınız diplomada “uzaktan eğitim” ibaresi bulunmayacağı için diplomayı alma şekliniz de size asla ama asla sorun çıkarmayacaktır. Sadece vize, final sınavlarınıza, eğitimini aldığınız ülkeden girerek uzaktan eğitim aldığınız okuldan mezun olabilir ve böylelikle kendinizi büyük bir ekonomik masraftan kurtarabilirsiniz. Odessa Humanitarian Üniversitesi ve Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi sınavsız ve uzaktan bir eğitimi YÖK Denkliği ile size sunmaktadır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Uluslararası Vizyon Üniversitesi; Makedonya’nın Gostivar isimli kentinde kurulmuş bir eğitim kurumudur. Bu küçük ve şirin kentin nüfusunun büyük bir bölümü Türk vatandaşlardan oluşmaktadır. Bundan dolayı şehirde Türkçe çok yaygın bir şekilde konuşulmaktadır. Bu durum aynı zamanda da dil sınavları süresince herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. Çünkü kurum Türkçe eğitim vermektedir. Kurumdaki ders programları aynı zamanda Türkiye’de bulunan üniversitelerin müfredatlarına göre hazırlanmaktadır. Üniversite, Türkçe eğitim akreditasyonuna da sahiptir. Kurumda lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları mevcuttur. Kurumdaki Mimarlık Fakültesi, İktisat Fakültesi, Hukuk Fakültesi gibi fakültelerde uzaktan eğitim verilmektedir.

 Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi de uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer kurumdur. 2002’den bu yana eğitim faaliyetlerini yürütmekte olan eğitim kurumu Bologna Antlaşması kapsamındadır. 4. Seviyede akreditasyon sahibi olan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nin eğitim kadrosu da fazlasıyla gelişmiştir. Bünyesinde 35 doktorun ve 104 doktor adayının bulunduğu kurum aynı zamanda yabancı ülke vatandaşları için hazırlık eğitimi de sunmaktadır. Bununla birlikte Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nde bilimsel ortaklığı geliştirmeyi amaçlayan uluslararası programlar bulunmaktadır. Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi’nin eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde uzaktan eğitim almak ve kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi konusunda oldukça deneyimli eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Yurtdışında üniversite okumak artık hayal değil. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için, Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığından faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız