DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

YÖK Denkliği ve  Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Lisans tamamlama ve yüksek lisans eğitim programlarından birini yurt dışında almak istiyorsunuz fakat ‘YÖK denkliği var mı?’ sorusu aklınıza takılıyorsa hiç merak etmeyin! Kurumumuzun danışmanlığını yaptığı tüm okullar YÖK tarafından tanınmaktadır. Bununla birlikte YÖK, gerekli gördüğü takdirde eğitimin gerçekten alınıp alınmadığını tespit edebilmek adına ‘Seviye Belirleme Sınavı’ yapabilmektedir. Sınavdan geçme puanı 40’tır. Bu konuyla ilgili bilgileri doğrudan YÖK’ten edinebilirsiniz.

Yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz okullar arasında Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Ukrayna’da bulunan Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi sayılabilir. Bu iki üniversitenin bölümlerinden tercih ettiğinize sınavsız kayıt yaptırarak eğitiminize devam edebilirsiniz. Ayrıca Ukrayna'da bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi ve Kharkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi'nde uzaktan Hukuk eğitimi alabilirsiniz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Uluslararası Vizyon Üniversitesi; Makedonya’nın Gostivar şehrinde kurulmuştur. 80.000 nüfuslu Gostivar’ın çoğunluğu Türk kökenli vatandaşlardan oluşmaktadır. Bu nedenle şehirde Türkçe yaygın konuşulmakta ve Türkçe eğitim verilmektedir. Bu nedenle sınavlara giderken dil konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Vizyon Üniversitesi, Türkçe eğitim akreditasyonuna sahiptir. Ders programları Türkiye’deki üniversitelerin programlarına göre hazırlanmaktadır. Bünyesindeki 4 fakültede, lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları bulunur. Uluslararası Vizyon Üniversitesinde uzaktan eğitim veren fakülteler; Mimarlık Fakültesi, İktisat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Bilişim Mühendisliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberliktir. 

Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi

Uzaktan eğitim alabileceğiniz bir diğer üniversite de yukarıda bahsettiğimiz Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi'dir. 2002’de kurulan üniversite, Bologna antlaşması kapsamında olup 4. akreditasyon seviyesindedir. Güçlü bir eğitim kadrosuna sahip üniversitede eğitim kadrosu 35 doktor ve 104 doktor adayından oluşmaktadır. Yabancı ülke vatandaşları için hazırlık fakültesi vardır. Bunun yanı sıra bilimsel ortaklığı geliştirmeyi amaçlayan uluslararası programları ve öğretim ve araştırma merkezi bulunmaktadır.

Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesinde tercih edebileceğiniz bölümler; Devlet ve Hukuk Teorisi ve Tarihi, Ulusal ve Uluslararası Hukuk Enstitüsü, Anayasa Hukuku ve Kamu Yönetimi Bölümü, Ceza Hukuku, Süreç ve Krimonoloji Anabilim Dalı, Medeni ve Ticari Hukuk ve Usul Anabilim Dalı, Uluslararası Hukuk ve Karşılaştırılmalı Hukuk Anabilim Dalı, Uluslararası Yönetim, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Yönetim, Uluslararası İş, İşletme, Ekonomi, Proje Yönetimi, İdari Yönetim, Tıp Bölümü, Beden Eğitimi Fakültesi, Pedagojik Bilimler Fakültesi, Ekonomi Hukuku Bölümü, Dil Bilimi ve Tercümanlık Fakültesi, Profesyonel İletişim ve Yabancı Diller Bölümü, Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi, Çeviri ve Dil Bilimi bölümleridir.

Alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim ekibimizle iletişime geçerek, ülkenizde yapacağınız üniversite masraflarına yakın bir bütçeyle yurt dışında uzaktan eğitim alabilme hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir’deki ofislerimizi ziyaret danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız