DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

YÖK'ün Kabul Ettiği İlk 400 Üniversite: Debrecen Üniversitesi

Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrenci, sınav stresi ve kaygısı sebebiyle bu hayallerini ertelemek zorunda kalıyor. Çünkü öğrencilerin yaşadığı sınav stresi, düşük puan alma korkusu, sınavlarda gerçekten düşük puan almasına sebep olabiliyor. Fakat artık yurt dışı okullarında kaliteli üniversite eğitimi almak çok daha kolay. Nasıl mı? Elbette ki Avrupa’daki sınavsız üniversitelerin puansız bölümleri sayesinde. Giriş için yalnızca lise diplomanıza ihtiyaç duyduğunuz üniversitelerde her dalda eğitim alabilirsiniz. Psikoloji, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Tıp, Eczacılık ve dahası...

Bu üniversitelerden mezun olduğunuzda, diplomanızın tanınır olması için denklik sürecine girmeniz gerekiyor. Eğer Türkiye’de üniversite mezunu olarak kariyer yapmak istiyorsanız, gideceğiniz üniversitenin YÖK’ün kabul ettiği okullar arasında yer alması gerekli. Ve bu konuda YÖK oldukça titiz davranıyor.

Üniversitenizi Seçmek

Sınavsız üniversitelere girişin en zor kısmı, seçeceğiniz üniversitenin sizin koşullarınıza uygun olup olmadığına karar vermek oluyor. Biz Draft Eğitim Danışmanlık olarak tüm yurt dışı eğitim süreçlerinizde karar vermenizi kolaylaştırmak için eğitim danışmanlığı hizmeti sunuyoruz. Üniversite eğitiminizi başından sonuna kadar, istediğiniz ölçüde, yanınızda oluyoruz. 

Bu yazımızda sizlere, YÖK’ün kabul ettiği ilk 400 üniversite listesinde bulunan ve Macaristan’da eğitim almak için en uygun, en kaliteli yüksek eğitim kurumlarından birini tanıtacağız. 

Debrecen Üniversitesi

Debrecen Üniversitesi, Macaristan’ın Budapeşte’den sonra ikinci büyük şehri olan Debrecen’de bulunuyor. Ülkenin eğitim sürekliliği bakımından en eski üniversitesidir ve 1538’de kurulmuştur. Burada verilen dersler ve genel eğitim, iş yaşamında kullanışlı olabilecek bilgilere ve deneylere odaklanmıştır. Üniversitenin yerel ve ulusal şirketlerle kurduğu işbirliği anlaşmaları, öğrencilere eğitim süreçleri içerisinde çalışma programlarına katılma imkanı sağlamaktadır. 

Kurum, çeşitli kredi ve burs olanakları sunmaktadır. Bunların arasında Stipendium Hungaricum Bursu, Erasmus ve birkaç federal eğitim kredisi yer alıyor.
Debrecen Üniversitesi’nde öğrenciler için yurt olanağı vardır. Bu konfotlu yurtlarda kalmayı seçebileceğiniz gibi, kampüs bölgesinde pek çok öğrenci hosteli de bulunmaktadır ve genellikle buralarda yabancı öğrenciler ikamet etmektedir. 

Bize Ulaşın

Draft Eğitim Danışmanlık olarak verdiğimiz uzman eğitim danışmanlığı hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve bunlardan yararlanmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için internet sitemizde bulunan online randevu formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız