DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

YÖK'ün Kabul Ettiği İlk 400 Üniversite: Kazan Federal Üniversitesi

Yurt dışında eğitim, artık her zamankinden daha fazla talep görmektedir. Eskiden yüksek sınav başarısı gerektiren yurt dışı okulları son yıllarda, yerini sınavsız üniversitelere, puansız bölümlere bıraktı. Bu sınavsız eğitim uygulamalarının olduğu ülkeler arasında ise başlıca olarak Rusya, Polonya, Litvanya, Azerbaycan gibi ülkeler ve Balkan ülkeleri geliyor. Rusya’da eğitim, özellikle mühendislik, astronomi, uzay bilimleri alanlarında yüksek öğretim görmek isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir tercih olarak göze çarpıyor. Bu yazımızda, YÖK’ün diplomasını tanıdığı ilk 400 üniversiteden birinden bahsedeceğiz sizlere. 

YÖK’ün kabul ettiği okullar arasında olan ve Rusya’da oldukça özel bir yere sahip olan bu üniverstenin adı, Kazan Federal Üniversitesi.

Kazan Federal Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi, deneyimli ve dinamik akademik kadrosu, kurum bünyesinde gerçekleştirilmiş olan başarılar ve insanlığa hizmet etmiş mezunları sayesinde tüm dünya çapında ünlenmiş, övülmüş köklü bir yüksek eğitim kurumudur. Üniversitenin yarattığı benzersiz akademik kültür, Kazan ve Volga bölgesinin yaşam tarzına şekil vermiştir. Okul 2010 yılında “Federal” statüsünü kazanmıştır. Bu aşamadan sonra eğitim faaliyetleri daha da büyük bir hız ve canlılıkla devam etmiştir. 

Uluslararası Çalışmalar ve İş Birlikleri

Üniversite, günümüzde yerel ve uluslararası iş birliği programlarında aktif olan, akademi ve sektörler arasında köprü işlevi gören, tüm dünya çapında üst düzey bilimsel araştırmalar gerçekleştiren, yenilikçi yaklaşım ve uygulamalarla adından sıkça söz ettiren bir yüksek eğitim kurumu haline gelmiştir. Üniversitede doğa bilimleri, fizik, matematik, BT, ekonomi, yönetim, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve hukuk gibi pek çok alanda ve branşta lisans ve yüksek lisans çalışmaları sunulmaktadır.

Rusya'da Eğitim Hayatı

Rusya'da eğitim almak, İngilizce, Almanca gibi dillerden sonra en çok konuşulan dillerinden biri olan Rusça'yı yerinde öğrenme ve geliştirme olanağı tanımaktadır. Bu da sizi her zaman rakipleriniz arasında bir adım ileri çıkaracak bir durumdur. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen yüz binlerce yabancı öğrencinin eğitim aldığı bir ülke olan Rusya, Avrupa standartlarında verdiği modern eğitimleri ile de ün salmıştır. Üstelik bu üniversiteler puansız bölümleri ile dikkat çekmektedir.

Bize Ulaşın

Rusya’da sınavsız üniversite eğitimi, puansız üniversite bölümleri ve çok daha fazlasına ilişkin başka sorularınız için lütfen uzman eğitim danışmanlarımızla irtibata geçin. Bunu yapmak için sitemizdeki online randevu formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız