DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

YÖK'ün Kabul Ettiği İlk 400 Üniversite: Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Sınavsız üniversiteler, yurt dışında eğitim almayı uzak bir hayal olmaktan çıkarıyor artık. Yalnızca lise diplomasıyla başvuru yapabileceğiniz bu üniversitelerdeki puansız bölümlerde, istediğiniz her tür bölümün eğitimi bulunuyor. Üstelik sadece belli bölümlerde değil; Türkiye'de çok yüksek puanlar gerektiren Hukuk, Tıp, Eczacılık, Psikoloji ve daha birçok bölümde okuyabilirsiniz. Ayrıca bu okulların çoğu YÖK tarafından tanınmakta olup, bölümlerinde YÖK denkliği avantajı bulunmaktadır.

YÖK Tarafından Tanınmak

Tanınmak ne demek? Gittiğiniz bir yurt dışı okulu eğer Türkiye’de YÖK’ün kabul ettiği okullar arasında ise, mezuniyetten sonra gireceğiniz denklik sürecinin bitiminin ardından, Türkiye’de üniversite mezunu olarak kabul edilebiliyorsunuz. Bu sınavla üniversitelere giren öğrencilere nazaran iş bulmak, sektörde yerini almak isteyen öğrencilere çok daha büyük bir avantaj sağlıyor. Bu yazımızda, Rusya’da eğitim dünyasında son derece önemli bir yere sahip olan, ülkemizde YÖK’ün kabul ettiği ilk 400 üniversite arasında yer alan bir teknik okuldan bahsedeceğiz. Moskova Devlet Teknik Üniversitesi.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, temel bilimlerin yanı sıra çeşitli farklı zanaatlerin öğretilmesi amacıyla, 1830 yılında “Moskova Zanaat Okulu” olarak kurulmuştur. Yalnızca 50 yıl içerisinde kaydettiği büyük başarılar kurumu Moskova Kraliyet Teknik Okulu adını almaya layık kılmıştır. Bu ismin altında kurumun gelişimi ve ilerleyişi çok daha hızlı bir biçimde gerçekleşmiştir. Rusya’daki ilk teknik üniversitedir. 

Üniversitede tam zamanlı 19 farklı eğitim programı bulunuyor. Günümüzden itibaren, neredeyse her modern makine ve araç yapım tekniklerini kapsayan bölümlerde on binlerce öğrenci eğitim almaktadır. Okul bugüne dek 200.000’den fazla mühendis yetiştirmiştir. 

Üniversitenin eğitime yaklaşımı geleceğe yöneliktir. Dönüştürme programlarına katılınmakta, yeni bilimsel alanların eğitiminin gelişimiyle öncelikler belirlenmekte, yüksek teknoloji endüstrisine yönelik insan kaynakları için zemin oluşturulmaktadır. Üniversite tüm çalışmalarını, Rusya’nın köklü mühendislik geleneğine dayanarak gerçekleştirmektedir. 

Draft Eğitim’e Ulaşın

Rusya’da eğitim, sınavsız yurt dışı eğitimi ve puansız bölümler hakkında öğrenmek istediğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için internet sitemizde yer alan online randevu formunu doldurmanız yeterlidir. Uzman eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız