DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

YÖK'ün Kabul Ettiği İlk 400 Üniversite: St.Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi

Yurt dışında eğitim son yıllarda çok daha kolay ulaşılabilir hale geldi. Bunun sebebi de, üniversitelere giriş için gerekli olan sınav başarısı gerekliliğini ortadan kaldıran sınavsız üniversitelerdir. Bu üniversitelerde girebileceğiniz puansız bölümlerle, siz de üniversite hayallerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik sadece belirli bölümlerde değil, dilediğiniz tüm bölümlerde bunu yapabiliyorsunuz. Bu üniversitelerden aldığınız diplomalar da, uluslararası denklik sahibi olabiliyor. Türkiye’de geçerlilik sahibi olan bir diploma istiyorsanız, gittiğiniz üniversitenin YÖK’ün kabul ettiği okullar arasında yer alması gerekiyor. Yani sınavsız üniversitelere başvururken seçiminizi ona göre yapmanızı öneriyoruz.

Bir sınavsız üniversite, ülkemiz YÖK’ü tarafından tanınıyorsa, bu üniversiteden mezun olduktan sonra gireceğiniz denklik süreci ile, diplomanızı YÖK tarafından tanınır hale getirebilirsiniz. Bu size Türkiye sınırları içerisinde üniversite mezunu statüsü verir. 

Bugün, YÖK’ün kabul ettiği ilk 400 üniversite arasında yer alan, Rusya’da eğitim açısından özel bir konumda bulunan bir üniversiteden bahsedeceğiz. Ülkede en iyi teknik eğitimin verildiği kurumlardan biri olan St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi’nden… 

St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi

Üniversite, 1899 yılında kurulmuştur. SDPÜ, Rusya’nın en bilinen bilimsel araştırma kurumlarından biri olarak görülüyor. Uygulamalı fizik, matematik, endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, uzay mühendisliği gibi alanlarda öncü bir eğitim kurumudur. Kurum, birçok akademik kurum ve sanayi şirketi ile ortak çalışma içerisindedir. Eğitim dili İngilizcedir.

Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, 10 enstitü bünyesinde eğitim vermektedir. Bunlar Beşeri Bilimler Enstitüsü, Sivil Mühendislik Enstitüsü, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Metalürji-Makine Mühendisliği ve Ulaşım, Gelişmiş İmalat Teknolojileri, Uygulamalı Matematik ve Mekanik, Fizik-Nanoteknoloji ve İletişim, Beden Eğitimi-Spor ve Turizm, Enerji ve Ulaşım Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği-Ekonomi ve Ticaret Enstitüsü’dür.

Bize Ulaşın

Yurt dışında sınavsız olarak okuyabileceğiniz, YÖK’ün kabul ettiği ilk 400 üniversite arasına giren okullar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bunun için sitede bulunan online randevu formunu doldurabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız size kısa süre içerisinde ulaşacaklardır.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız