DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yüksek Öğreniminiz Sırasında Doğal Güzellikleriyle Sizi Büyüleyecek Bir Ülke: Çekya

Eski adı Çek Cumhuriyeti olan Çekya, Avrupa’nın tam ortasında yer alan bir ülkedir. Son derece zengin kültürüyle ve uzun yıllar geriye giden tarihiyle adından sıkça söz ettiren bir ülke olan Çekya; Avusturya, Almanya, Polonya ve Slovakya gibi ülkelere de komşudur. Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi’ne dahil olan Çekya, yüksek öğrenim açısından da fazlasıyla gelişmiş bir eğitim altyapısını ve geleneğini bünyesinde barındırmaktadır. Franz Kafka ve Milan Kundera gibi büyük edebiyatçıların anavatanı olan ülke aynı zamanda ünlü besteci Dvorak ve psikanalist Sigmund Freud’un da yetiştiği topraklar olarak ismini duyurmuştur. Bu sebepten dolayı da ülkenin başkenti Prag adeta bir kültür membasıdır.

Çekya’nın Doğal Güzellikleri

Çekya aynı zamanda geniş ormanlarla kaplı ve doğal güzellikler açısından da son derece zengin bir ülkedir. Mumlava Şelalesi gibi eşi benzeri olmayan mekanlara sahip olan ülke Karlovy Vary ve Punkva Mağaraları gibi dünyaca ünlü doğal mekanları ile turistik açıdan da adını duyurmuştur. Pek çok ziyaretçiyi bünyesinde barındıran ülkenin doğal güzellikle UNESCO tarafından korunmaktadır.

Çekya’da Eğitim

Çekya özellikle Doğa Bilimleri, Tıp, Edebiyat, Psikoloji ve Mühendislik gibi alanlarda kaliteli ve verimli eğitim programları sunan bir ülkedir. Başkent Prag’da bulunan Charles Üniversitesi, 1348 yılında kurulmuştur ve Orta Avrupa bölgesindeki en eski üniversitedir. Çekya’daki birden fazla bakanlık, eğitimin ilerlemesinden ve gelişmesinden doğrudan sorumludur. Bu sebepten dolayı da ülkede özellikle yüksek öğrenime bir devlet meselesiymiş gibi bakılır. Ülkede bulunan üniversiteler; eşi benzeri olmayan eğitim konseptleri, yetiştirdikleri vizyon sahibi figürler ve geçmişleriyle olan köklü bağları sayesinde isimlerini dünya çapında duyurmuş eğitim kurumlarıdır. Çekya üniversitelerinde eğitim gören kişiler  bu sebepten dolayı hem geleneksel hem de geleceğe yönelik eğitim alanlarında kusursuz birer eğitim alma fırsatına erişirler.

Çekya’da bulunan yüksek öğrenim kurumlarında 43.000 kadar yabancı öğrenci eğitim almaktadır. Bu tarz bir yabancı öğrenci çeşitliliği, eğitim alırken sizin sayısız yabancı kültürü tanımanıza ve vizyonunuzu genişletmenize de  büyük bir fayda sağlayacaktır.

Çekya'ya Dair

Çekya, Avrupa’nın tam da göbeğinde bulunan, ekonomik açıdan uygun ve son derece güvenli bir ülkedir. Dünya Barış Endeksi’nin üç yıl önce yayınladığı rakamlara göre dünyanın en güvenli ülkeleri arasında 6. sıraya yerleşmiştir. Ülke aynı zamanda konumundan dolayı da Avrupa’nın tümüne yönelik bir seyahat gerçekleştirebileceğiniz bir ülkedir. 

Avrupa’da kaliteli bir yurtdışı eğitimi almak ve kayıt olmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, alanında kendini geliştirmiş uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız