DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yüksek Öğreniminiz Sırasında Doğal Güzellikleriyle Sizi Büyüleyecek Bir Ülke: Macaristan

Sunduğu kaliteli eğitimler ve avantajlar ile Macaristan, diğer Avrupa ülkelerinden sonra tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkelerden sonra en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Macaristan, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile de cazibe noktalarından biridir. Bünyesindeki okullar Avrupa standartlarında olup, dünyanın en kaliteli 1000 üniversitesi sıralaması arasında yer alan okullardır. Dolayısıyla her yıl Macaristan üniversitelerine rağbet oldukça artmaktadır.

Avrupa’daki eğitim sistemlerini birbiriyle daha uyumlu hale getirmeyi hedefleyen Bologna Süreci dolayısıyla, Macaristan’daki üniversiteler lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde programlar sunmaktadır. Ve bu programların hepsi de modern metodlarla bezenmiş olup, kaliteli ve saygın akademisyenler tarafından öğrencilerine sunulmaktadır.

Debrecen Üniversitesi'nde Modern Bir Yurtdışı Eğitimi İmkanı

QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında kendine üst sıralarda yer edinen Debrecen Üniversitesi, Macaristan’ın başkent Budapeşte’den sonra ikinci büyük şehri olan Debrecen’de yer almaktadır. Macaristan’ın eğitim sürekliliği açısından en eski ve köklü üniversitesi olup 1538’de kurulmuştur. Üniversitede 66 lisans ve 77 yüksek lisans programında yaklaşık 30.000 öğrenci eğitim görmektedir. Fakültelerde 198 profesör, 1.252 akademisyen, 4.555 tam zamanlı idari personel ve 163 yarı zamanlı idari personel görev yapmaktadır. Kurumda mühendislik eğitiminden güzel sanatlar eğitimine pek çok dalga program bulunmaktadır.

Budapeşte Corvinus Üniversitesi İle Dünyanın En Kaliteli Eğitimlerinden Birini Alın

Budapeşte’de bulunan Budapeşte Corvinus Üniversitesi, akademik kadrosunun oldukça güçlü bilimsel faaliyetler sergilediği, öğrencilerin ise Avrupa Birliği’nin en köklü üniversitelerine eşdeğer diploma ve birikimle mezun oldukları bir araştırma üniversitesidir. İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi kapsamında 11.000’den fazla öğrenciye eğitim veren kurum; işletme, iktisat, sosyal bilimler gibi alanlarda da çok kaliteli eğitim programları sunulmaktadır.

Peç Üniversitesi İle Köklü Bir Eğitim Modeli

1367'de kurulan Peç Üniversitesi, Avrupa'nın en köklü ve eski kurumlarından biridir. Okul, 20.000 öğrenci, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenle Macaristan'ın yüksek kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan en büyük yüksek öğrenim kurumları arasında gösterilmektedir. Öğrenciler eğitimlerine lisans düzeyinde, yüksek lisans düzeyinde  veya doktora düzeyinde  devam edebilirler.

Macaristan üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ve uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Yurtdışı üniversite hayalinizi gerçeğe döndürmenin tam vakti.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız