DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Yüksek Öğreniminiz Sırasında Doğal Güzellikleriyle Sizi Büyüleyecek Bir Ülke: Ukrayna

Yaşam şartlarının oldukça uygun olduğu Ukrayna'da yurtdışı eğitimi almak, pek çok açıdan avantaj getiren bir durumdur. Bünyesindeki okullar, Avrupa'nın en köklü okullarından biridir. Özellikle telekomünikasyon ve mühendislik alanlarında kaliteli eğitimleri ile bilinen Ukrayna, doğal güzellikleri ve sosyal imkanları ile de yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok kişinin ilk tercihi olmuştur. 

Ülkemizdeki pek çok öğrenci, sınav şartlarının fazla zorlayıcı oluşu ve yurtiçindeki okulların çok pahalı oluşu sebebi ile yurtdışındaki üniversitelere yönelmektedir. Sadece lise diploması ile kayıt olunan Ukrayna üniversiteleri ise, Avrupa'daki en iyi eğitimi veren saygın kurumlardır. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde sunulan eğitim programları Avrupa standartlarına uygun programlardır.

Modern Eğitim Metodları İle Sumy Devlet Üniversitesi

1948 yılında eğitim vermeye başlayan Sumy Devlet Üniversitesi eğitim düzeyi oldukça yüksek olan modern bir üniversitedir. Kurum,  2015 yılından itibaren Sumy State University, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Üniversitede eğitim dili ülkenin resmi dili olan Ukraynaca'nın yanı sıra Rusça ve İngilizce'dir. Özellikle Tıp Fakültesi'nin eğitimini İngilizce dilinde vermektedir. Okul; Magna Charta Universitatum, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Üniversiteler Avrupa Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve birçok uluslararası kuruma bağlı bir okuldur.

Köklü Tarihi İle Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuş olup, köklü tarihi ile öğrencilerine son derece modern bir eğitim vermektedir. Bünyesinde 19 fakülte, Kiev polytechnic institute, 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü saygın bir üniversitedir. Dünyanın pek çok yerinden öğrenciye ev sahipliği yapması ile ün salmıştır. Üniversite dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi sıralamasında yer almaktadır.

Bir Çok Eğitim Programına Ev Sahipliği Yapan Karazin Kharkiv Üniversitesi

Doğu Avrupa'daki en eski eğitim kurumlarından biri olan  Karazin Kharkiv Üniversitesi, Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur. Okul Ukrayna'nın sempatik şehri olarak bilinen Harkov şehrinde bulunmaktadır. Karazin Kharkiv Üniversitesi 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında en iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 382. sırada kendine yer bulmuştur.

Ukrayna'da daha pek çok saygın üniversite bulunmaktadır diyebiliriz. Ukrayna üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Alanında kendini uzmanlaştırmış eğitim danışmanlarımız ile görüşerek size en uygun olan okulu belirleyebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız