DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Yüksek Öğreniminiz Sırasında Doğal Güzellikleriyle Sizi Büyüleyecek Bir Yer: Makedonya

Türk kültürü ile olan yakın benzerliği ile Makedonya, yurtdışında eğitim almak isteyen pek çok Türk öğrenci için oldukça rağbet gören bir ülkedir. Yıllarca Osmanlı hakimiyeti altında olmasında dolayı, ülkenin kültürü ve yaşayış şekilleri bizlerle neredeyse aynıdır. Dolayısıyla yurtdışında öğrenim gördüğünüz sırada çok fazla yabancılık çekmeyeceksiniz diyebiliriz. Özellikle Gostivar isimli şehrindeki Türk nüfusu yoğunluğu dolayısıyla, ülkeye ve okula hemen adapte olabilirsiniz.

Makedonya'da Üniversite Okumanın Avantajları

Makedonya'da üniversite okumanın avantajları saymakla bitmeyecek kadardır diyebiliriz. Ancak bunlardan ilki, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun bir eğitim fırsatı sunuyor oluşudur. Modern ve köklü okulları ile ün salmış ülke, Avrupa standartlarında bir eğitimi de öğrencisine sunmaktadır. Hem okul ücretlerinin hem de yeme-içme ve barınma gibi temel ihtiyaçların uygun fiyatlı oluşu, bu saygın kurumları tercih listesinin başına çıkarmaktadır.

Ülkede bir yandan okurken bir yandan da Avrupa'yı keşfetme imkanına sahip olacağınız için, burada bulunan okulları tercih etmeniz gerektiğini söylememiz gerekir. Ayrıca tüm üniversite mezunlarının uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma ile mezun olmaları da bir diğer önemli unsurdur. Yani Makedonya'da bulunan üniversitelerden mezun olduktan sonra, istediğiniz herhangi bir ülkede iş bulma fırsatına sahip olabilirsiniz diyebiliriz. Ayrıca tüm bu kurumların YÖK denkliği de mevcuttur.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde Türkçe Eğitim Fırsatı Yakalayın

Uluslararası Vizyon Üniversitesi ,Makedonya‘nın Gostivar isimli şehrinde bulunmaktadır. Bu şehir Türk nüfusunun oldukça yoğun olduğu bir yerdir. Vizyon Üniversitesi, aynı zamanda Türkçe eğitimi ile de ün salmıştır. Hukuk'tan Mimarlık bölümüne, Psikoloji'den Bilişim Mühendisliği'ne kadar pek çok sayıda programı bünyesinde barındıran okulun eğitim süresi 4 yıldır. Yıllık 2500 Euro gibi bir fiyata okuyabileceğiniz kurum, eğitim dünyasında kendine açtığı yolda ulusal ve uluslararası eğitim ve araştırma ağlarından en verimli şekilde yararlanıp nitelikli insan gücünü artırma ve geliştirme çabası içerisindedir.

Makedonca Öğrenmek İstiyorum Diyorsanız Manastır Üniversitesi Sizi Bekliyor

Elbette öğreniminizi illa ki Türkçe ya da İngilizce dilinde almak zorunda değilsiniz. Üçüncü bir dil öğrenmek istiyorum ve bu bağlamda bir üniversite okumak istiyorum derseniz Manastır Üniversitesi'nde saygın bir eğitim alabilirsiniz. Kurumun ana binası Güney batı Makedonya’da bulunan tarihi Bitola Manastır şehrinde olup, bölgedeki yüksek eğitim alanındaki en önemli kurumlardan bir tanesidir. Okul 10 fakülte, 11 meslek yüksek okulu ile 50 'den fazla lisans çalışma programları ve 40 lisansüstü eğitim programı ile yüksek eğitim birimine hizmet vermektedir.

Makedonya'da kaliteli bir eğitim almak için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız