DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışı Dil Okulu Tercihinizi Belirlerken  Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yurt dışında dil eğitimi almak pek çok açıdan avantajlı bir seçenektir. Kaliteli eğitimleri, uygun maliyetleri ve yurt dışında dil öğreniyor olmanın avantajları göz önüne alındığında yurt dışında bulunan bir dil okulunda eğitim alıyor olmak, kariyeriniz ve vizyonunuz açısından oldukça ideal bir tercihtir. Ancak elbette yurt dışındaki her dil okulu bu imkanları sunmuyor olabilir. Dil okulu tercih ederken dikkat etmeniz gereken kriterleri bu yazımızda derledik.

Yaşam Koşulları Uygun Olan Bir Ülke Tercihi Yapın

Eğer yurt dışında bulunan bir dil okuluna kayıt yaptıracaksanız, yaşam koşulları uygun olan bir ülkeyi tercih etmeniz son derece mantıklı bir seçim olacaktır. Yaşam koşulları açısından uygun olan ülkelerin başında gelen Malta'da prestijli ve saygın bir dil eğitimi alabilirsiniz. Avrupa'nın en kendine has ve şirin ülkelerinden biri olan Malta, bugün dünyanın en saygın dil okullarına da ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Resmi dilinin Maltaca ve İngilizce olmasından dolayı, İngilizceyi en az ABD ve İngiltere gibi resmi dili İngilizce olan ülkeler kadar iyi öğrenebileceğiniz ülkelerden biri Malta'dır. Özellikle turizminin canlılığı ile Malta, İngilizce öğrenirken bir yandan da sanki tatil yapıyormuşsunuz hissini verecek, size keyifli ve eğlenceli, aynı zamanda da kaliteli bir dil eğitiminin kapısını aralayacaktır.

Dil Eğitimi Alırken Bir Yandan Çalışma Fırsatı Yakalayın

Dil eğitiminiz sırasında bir yandan da çalışarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? İrlanda, ulusal politikası gereği, dil eğitimi alan öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni veren ülkelerden biridir. Asgari ücretin saatlik 9-10€ civarında olduğu İrlanda’da, haftada 20 saat çalışarak İngilizce'nizi geliştirirken pek çok ihtiyacınızı karşılayacak parayı kazanmanız mümkün. Yemyeşil kırları, ılıman iklimi, müziği, mutfağı ve Kelt efsaneleriyle bezeli köklü tarihiyle İrlanda, herkesin hayalini kurduğu muhteşem bir ülkedir. İngiltere’nin yanı başında yer alan İrlanda, İngiltere himayesinde geçirdiği uzun yıllar nedeniyle en yüksek İngilizce konuşma oranına sahip ülkelerden biri olup ülkede İrlandaca'dan daha çok İngilizce konuşulmaktadır. İrlanda, yurtdışı dil eğitimine önem veren ülkelerden biridir. İngilizcenin yoğun konuşulmasının da beraberinde getirdiği bir avantaj olarak, dünyanın en iyi dil okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl, dünyanın her yerinden binlerce öğrenci uzun veya kısa süreli dil kurslarına katılmak için İrlanda’ya seyahat etmektedir.

Dil eğitimi alabileceğiniz kaliteli yurt dışı kurumları hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız