DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığınız İçin Neden  Draft Eğitimi Tercih Etmelisiniz?

Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrencinin  eğitim danışmanlığı alabileceği sayısız firma mevcuttur. Ancak bu firmaların güvenilirliği ve yeterliliği öğrenciler açısından son derece önem arz etmektedir. Çünkü yurt dışı öğrenim danışmanlığı konusunda yapılabilecek yanlış bir seçim maddi ve manevi zararlara yol açabilir; hem öğrenciyi hem de öğrencinin ailesini üzebilir. Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak, bu tarz ihtimallere karşın “Neden Draft Eğitim’i tercih etmeliyim?” sorusunun sorulması kadar anlayışla karşıladığımız başka bir durum yoktur diyebiliriz.

Draft Eğitim, Elmatur Seyahat Acentası, Re-Vize Vize Danışmanlık Hizmetleri gibi firmalarla aynı yelpazede faaliyet gösteren bir girişimdir. Bu sebepten dolayı, yurt dışında eğitim almak için bizi tercih eden öğrenciler aynı zamanda seyahat ve vize acentası aracılığı ile uçak biletleri, transfer, konaklama, vize ve karşılama işlemleri konusunda da aynı profesyonelliğe sahip olacaklardır.

Danışmanlık Firmaları  Ne İş yapar?

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu konuda destek ve yardım alması ve başvuru şartları gibi bir takım uygulamalar eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, bu firmaların kurumsal bir yapı ile kaliteli hizmet verip vermedikleridir. Bu konuda itibar gösterilmesi gereken firmaların eğitim danışmanlığı hizmetini belli kurallar ile veriyor olması ve bu konuda danışmanlarından yaklaşımlarına kadar profesyonel olarak hizmet veren firma olması baz alınmalıdır. Yurt dışında üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti alacağınız firmayı iyi tanımalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Eğitim danışmanlığı hizmeti sadece gidilecek olan ülke ile ilgili işlemlerin yapılması ve bunun karşılığında para kazanmak demek değildir. Doğru danışmanlık hizmeti öğrencinin kariyer planlamasına dair doğru bir analiz ve yönlendirme yapılması anlamını da taşır. Öğrencinin eğilimi kadar aldığı eğitim, başarılı olduğu alanlar, ekonomik koşulları göz önünde tutularak ülke, okul ve meslek seçimine yardımcı olunması ve sonrasında kayıt yaptırdığı andan ülkeye gidişine, yerleşmesine ait tüm lojistik desteğin ve öğrenim hayatı boyunca ihtiyaç duyduğu rehberlik hizmetinin verilmesi demektir.

Kaliteli ve güvenilir bir yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız