DRAFT BLOG

Yurt Dışı Eğitim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pek çok öğrencimiz, yurt dışında okuma hayali kurmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri, bu kurumların son derece prestijli oluşu ve uluslararası arenada büyük bir saygınlığının bulunuyor oluşudur.  Yurt dışında eğitim almanın hayatınıza yapacağı katkılar, saymakla bitmeyecek kadardır. Yurt dışında eğitim sayesinde kendinize bir çok deneyim kazandırabilir, yabancı dilinizi geliştirebilir, uluslararası geçerliliği bulunan bir diplomanın sahibi olabilirsiniz. Peki yurt dışı eğitim hakkında sıkça sorulan sorular nelerdir? Yabancı bir ülkede üniversite eğitimi almak sandığınız kadar zor mu?

Yurt Dışında Sınavsız Eğitim Alabilir Miyim?
Evet alabilirsiniz. Yurt dışında bulunan çoğu üniversite sınav şartı aramamaktadır. Lise diplomasına sahip olan herkes, yurt dışında istediği üniversitede eğitim alma imkanına sahiptir. Yurt dışında üniversite eğitimi almak aynı zamanda kendinizi geliştirmek adına önemli bir yaşam deneyimidir. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak pek çok ülkede, YÖK tarafından tanınan, kendi ülkelerinde akreditasyonları olan köklü ve prestijli okullarda eğitim olanakları sunuyoruz.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Alabilir Miyim?
Evet alabilirsiniz. Yurt dışında üniversite okumak istiyorsanız ancak çalışıyorsanız veya devamlı okula gitmek için vaktiniz yoksa Makedonya’da ve Ukrayna'da bulunan uzaktan eğitim veren üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Makedonya'da ve Ukrayna'da uzaktan eğitim veren üniversitelerde üniversite giriş sınavına girme koşulu olmadan, uzaktan eğitim imkanı bulunan bölümlerde eğitim alabilirsiniz.

Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapabilir Miyim?
Evet yapabilirsiniz. Draft Eğitim'in anlaşmalı olduğu hemen hemen bütün üniversitelerde yüksek lisans yapma imkanı bulunmaktadır. Yurt dışında yüksek lisans yapmanın neden iyi bir tercih olduğundan bahsedecek olursak, eğer daha önce yurt dışında eğitim almadıysanız yurt dışında yüksek lisans yaparken, kendi eğitim sistemimizden farklı bir eğitim sistemi ile karşılaşacaksınız ki bu size farklı düşünce ve çalışma yöntemleri öğretecektir. Farklı düşünce ve çalışma yöntemlerini öğrenmek ise pratik düşünmeye başlamanızı sağlar. 

Yurt Dışında Okumak Pahalı Mı?
Hayır, sandığınız kadar pahalı değil. Özellikle Polonya, Azerbaycan, Ukrayna, Rusya gibi ülkelerde rahatlıkla eğitim alabilirsiniz. Bu ülkeler öğrenci dostu olarak bilinen ülkelerdir. Eğitim için belli bir bütçe belirlemek ve bu bütçeyi sağlamak zorunludur. Konaklama, beslenme, ulaşım ve diğer giderler için Türkiye'de çok düşük bütçelerle üniversite eğitimi alabileceğinizi düşünüyorsanız; yurt dışında bu eğitimin çok daha ekonomik koşullarda sağlanabileceğini görmek sizi şaşırtabilir.

Aklınıza takılan sorular için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız