DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurt Dışı Eğitimi Hayallerinizi Ertelemeyin: Hemen Şimdi Başvuru!

Avrupa’da eğitim almak için hiçbir zaman çok geç değil. Ama unutmayın hiçbir zaman çok erken de değil! Hayalleriniz onları içinizde tuttuğunuz sürece silikleşir, belirsizleşir. O yüzden içinizde istek varken aslında harekete geçmenin tam sırasıdır. Belki ülkemizde de eğitim almak isteyebilirsiniz, anlaşılabilir. Burada da kaliteli yüksek eğitim kurumları mevcuttur.Ancak özellikle yurt dışındaki kaliteli üniversiteler, sınavsız eğitimleri ile bilinmektedir.

Yurt dışında eğitim almak için yapılabilecek en iyi seçimlerden biri Makedonya, Bosna-Hersek, Polonya, Rusya gibi öğrenci dostu ülkelerdir. Bu ülkelerde eğitim almak size kalifiye bir üniversite deneyimi fırsat sunarken bir yandan da Almanya, İngiltere, ABD gibi ülkelere kıyasla çok daha uygun fiyatlarla eğitim alma şansı tanır.

Peki bu saygın kurumlar hangileridir? Gelin birlikte inceleyelim.

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Pek çok öğrencinin, yurt dışında üniversite okumak ile ilgili kafasında bir çok soru işareti olabilir. Bu soru işaretlerinden biri de, okudukları ve mezun oldukları üniversitelerin, Türkiye'de geçerliliği olup olmadığıdır. Yurt dışında bulunan çoğu okulda YÖK denkliği yoktur, ancak bazı saygın ve köklü kurumlarda bu denklik fırsatı YÖK tarafından sunulmaktadır. Bunlardan biri de Uluslararası Balkan Üniversitesi'dir. Bu sayede öğrenciler, eğitim gördükleri ülkeden Türkiye'ye geri döndüklerinde iş fırsatı yakalayabilirler.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi

Avrupa'daki Türk üniversite Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS); Bosna-Hersek'in başkenti olan tarihi Saraybosna'da kurulmuştur. 3 Ekim 2003 tarihinde Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan üniversite, Balkanların saygın üniversitelerinden biridir. Üniversite Ocak 2005'te, Saraybosna Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmen tanınmıştır. Eğitim dili İngilizce olan kurum; mühendislik, sanat ve sosyal bilimler gibi çeşitli bilim disiplinlerinde akademik ve araştırma faaliyetleri yürüten 55 ülkeden 1.650 öğrenciye ve 20 ülkeden öğretim üyesine sahiptir.

Ural Federal Üniversitesi

Ural Federal Üniversitesi (UrFU), modern zamanların bütünleşik eğitim anlayışı ile hareket eden; temel eğitim ve yenilikçi yaklaşımı bir araya getiren Rusya'daki en büyük ve önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biridir. UrFU, araştırma ve öğretimin karmaşık ve sürdürülebilir gelişimine kendini adamış Avrasya'nın kalbinde birinci sınıf bir üniversitedir. Rusya'nın prestijli üniversiteleri arasında gösterilen üniversite; dünyanın 101 ülkesinden 36.000 öğrenciye ve birinci sınıf küresel uzmanlar da dahil olmak üzere 4.500'den fazla öğretim üyesine ev sahipliği yapmaktadır.

Lazarski Üniversitesi

Varşova’da bulunan Lazarski Üniversitesi, dünya çapında 1200 üniversitenin yer aldığı, Avrupa Komisyonu tarafından fonlanan U-Multirank sıralamasının en son versiyonunda Polonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Lazarski Üniversitesi’nin dört programı İngiltere’de Coventry Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülmektedir. Bu programlardan mezun olanlar hem Coventry Üniversitesi hem de Lazarski Üniversitesi’nden diploma almaktadır. Times Higher Education tarafından 2015’te “Yılın Üniversitesi” adlı prestijli ödüle layık görülmüştür.

Silesia Teknoloji Üniversitesi

Silesia Teknoloji Üniversitesi, bölgenin en eski teknik üniversitesi olup Polonya’nın en prestijli üniversitelerinden biridir. 1945 yılında, Polonya’nın ve Avrupa’nın en yoğun sanayileşme arz eden Kuzey Silesia bölgesinde bir bilim ve eğitim kurumu olarak kurulmuştur. 70 yılı aşkın tarihi boyunca bölgenin kültürünü ve kanaatlerini şekillendiren bir devlet kurumu olmuştur. Üniversitede 15 akademik birim bulunmaktadır. Bunlar arasında 13 fakülte, bir yüksekokul ve bir de bilim-didaktik merkezi yer alır. Toplam 60 akademik program ve 200 kadar uzmanlık alanında eğitim verilmekte, mühendisliğin tüm alanları kapsanmaktadır. 

Nicolaus Copernicus Üniversitesi

Torun’da bulunan Nicolaus Copernicus Üniversitesi, 1945’te kurulmuştur. 3 tıp fakültesi dahil olmak üzere 17 fakültede eğitim verilen üniversite, Polonya’nın en büyük üniversitelerinden biridir. 100’den fazla çalışma alanında, 25.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine eğitim vermektedir. Üniversitenin Torun ve Bydgoszcz kampüslerinde 4039 öğretim görevlisi bulunup bunların yarısı akademik kadrodadır. NCÜ bugüne kadar 200.000 civarında mezun vermiştir.

Bize Ulaşın

Avrupa’daki kaliteli yüksek eğitim kurumları, yurt dışı eğitimi gibi konulara dair merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Dilerseniz bize telefon yolu ile de ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız